společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^

Články zařazené v kategorii "uprchlíci-faq":

Mělo by se pomáhat hlavně v místě konfliktu

Oblíbená "uzemňovací" fráze mnoha našich politků, kteří tím odůvodňují svou pasivitu nebo neochotu podílet se na řešení migračního problému se zbytkem EU.

Také takto argumentuje KDU-ČSL - např. v rozhovoru p.Bělobrádka pro Právo z 9.9.2017: https://www.kdu.cz/aktualne/z-medii/belobradek-s-obvinenym-babisem-do-vlady-nikdy-klic 


Stop halal v řetězcích Billa

Dostali jste také email, tvdící, že "V řetězcích Billa začali s prodejem masa pro muslimy. Je označováno etiketou halal. Drůbež je popravena krutým islámským způsobem "halal" (zabití bez omráčení, zvíře je podříznuto a dlouze umírá, dokud nevykrvácí ) !!!!"?

Tak více k tomu naleznete zde: http://www.hoax.cz/hoax/stop-halal-v-retezcich-billa/ 


Austrálie nepřijímá ilegální migranty

Australská vláda rozhodla, že nepřijímá žádné uprchlíky z lodí. Prostě ty lodě vrací nazpět, a lidem nepovolí ani jen vystoupit. Když už se některé lodi podaří obelstít pobřežní stráž a přistát, jsou lidé z ní internováni ve sběrném táboře na Papui - Nové Guinei. A mají tři možné volby (žádnou jinou):
- budou žít ve sběrném táboře, tedy za plotem, nadosmrti, nebo
- dobrovolně se vrátí do země, odkud přišli, nebo
- budou souhlasit s přesunem do státu Guinea, který se australskému státu za úplatu zavázal, že všechny takové uprchlíky od něho přijme.


Kdo nelegálně překročí hranice EU, dostane mobil a konto v bance...

"Jsem blázen já, nebo někdo jiný???

Když ilegálně překročíte severokorejské hranice, pošle Vás Kimův režim na 12 let nucených prací.

...

Když však ilegálně přijdete do států Evropské Unie, především tedy do Německa, Rakouska, Anglie, Francie či Švédska, dostanete:
- číslo a kartu sociálního pojištění
- mobilní telefon bez nutnosti platit útratu za volání"

např.

http://frantisekchmelar.blog.idnes.cz/c/495630/jsem-blazen-ja-nebo-nekdo-jiny.html

 


Muslimové kolonizují svět svou vysokou porodností

Už roky běhají na youtube prezentace "dokazující", že islám se šíří po světě vysokou porodností - např. zde https://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU (ve své době jsem to také rozesílal, abych podpořil porodnost v ČR):

nepravda


Jsou Iráčané přes Gen21 opravdu nevděční?

TV Prima odvysílala reportáž, ze které mohl mít někdo dojem, že křesťanští uprchlíci z Iráku, kterým po ročním snažení zajistila útočiště v ČR Generace 21 si neváží pomoci.

Samozřejmě se toho chytl bulvár, který rozhodně nikomu pomáhat nechce a patřičně téma rozmázl, čímž zkomplikoval pozici těch, kteří pomoci chtějí a potřebují další místa pro další Iráčany, kteří sem ještě mají z těch 153 přijít.

Věřím, že Gen 21 dotyčné za ten rok poznal lépe, než novinář Primy za 2 hodiny, které točil tu reportáž.

Vyjádření Gen21 je zde: http://www.gen21.cz/aktualni-informace/ 

Dle HateFree: "Ukázalo se však, že televize odvysílala zmanipulovaný překlad výpovědi..." (http://www.hatefree.cz/blo/hoaxy/1412-prima-uprchlici-irak)


Human Rights Watch: Strach a nenávist vůči uprchlíkům - co teď?

Článek poměrně racionálně hodnotící současnou situaci. Hlavně nabízí řešení.

Human Rights Watch: Strach a nenávist vůči uprchlíkům v Evropě - neměli bychom se stydět?


Kampaň pro Sýrii

Stránky v angličtině, které se snaží vyburcovat veřejnost proti bombardování Sýrie, pro podporu lékařů v Sýrii a obsahuje autentické informace a videa ze Sýrie. https://thesyriacampaign.org/ a https://www.whitehelmets.org/ - (podle obsahu to nejsou vládní stránky)

Přehledné statistiky zabitých různými silami od začátku konfliktu z podobného zdroje: http://whoiskillingciviliansinsyria.org/ 


Silou se situace na Blízkém východě nevyřeší

Bojíme se teroristů, ale sami teroristy na Blízkém východě vyzbrojujeme!
"(V Iráku) jsou bombovými atentáty zabíjeny desítky lidí každý týden." 

Pojar: Mladí uprchlíci by měli raději s puškou v ruce bránit rodiny a svoje města

http://www.novinky.cz/domaci/387371-pojar-mladi-uprchlici-by-meli-radeji-s-puskou-v-ruce-branit-rodiny-a-svoje-mesta.html

Nadpis neodpovídá obsahu článku. V článku je to vysvětleno: 

Řekl jsem, že mají s puškou v ruce bránit své rodiny, města, vesnice nebo se jiným způsobem podílet na budování života ve vlastním regionu. Obecně si myslím, že by lidé měli přemýšlet o tom, jak bránit své vesnice, zlepšovat situaci v uprchlických táborech s vidinou návratu domů. Nikoli s automatickou vidinou útěku na druhou stranu zeměkoule. Ta absorpční kapacita Evropy má hranice a nesmí se přepnout, což by mělo negativní dopad jak na uprchlíky, tak na nás.

Podle toho, co jsme slyšeli, je v Sýrii podobná diktatura, jako u nás v 50. či 70. letech či v Německu ve 30. Také by bylo asi absurdní chtít po disidentech, aby bojovali proti policii a armádě se zbraní v ruce. I u nás režimu výrazně pomáhalo Rusko. Nezapomeňme, že v Sýrii je občanská válka, že tam nejde o napadení zvenku. Že nepřítel 90% lidu je Asad.

Zdroje:


« | 1 2 3 4 | »