společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^

Články zařazené v kategorii "uprchlící-svědectví-eu":

Ptal jsem se přátel farníků z Augsburku...

Tento příspěvek jsem psal původně pro chlapskou konferenci jako reakci na jiný vystrašený příspěvek; na prosbu editora ho předávám i sem.

Ahoj Mirku.

Ptal jsem se přátel farníků z Augsburku, se kterými máme dlouholeté přátelské vztahy s farností sv. Konráda. Oni tam mají uprchlíků hodně a zvládají to velmi dobře. Nechápou proč kritizujeme paní Merkelovou a nechceme příjmout žádné uprchlíky, protože oni uprchlickou "krizi" zvládají bez vážných problémů. A dokonce jsou rádi, že mohou uprchlíkům pomoci!

Na jejich dotaz kolik máme uprchlíků v Pardubicích (máme tady co vím 6 ze Sýrie a všechny osobně znám) jsme odpověděli, že v ČR jich máme 12 (kvótových). Ptali se jenom 12 tisíc?

Nejsou schopní pochopit o čem se bavíme a já také ne.

Je to velmi podobné jako ošetřit nečistého Samaritána, nešahej na ten póvl, mohli bychom se znečistit a nakazit, ještě by nám dal přesdržku. Je to projev sobectví, malosti a namyšlenosti, která se schovává do hávu ochránce ušlechtilých zájmů. Schema žid-samaritán se u nás opakuje jako křesťan-muslim.

Umíme si to pěkně zdůvodnit, abychom nemuseli někomu pomoci... a pokud nejseš slepý, tak mainstream je teď právě to co píšeš ty, tj. zavedou nám právo šaria, strašení multikulti, znásilňováním a podobnými schématismy...

Mýlíš se v tom, že předpokládáš, že většina potencionálně příchozích bude taková jak popisuješ ty, těch bude menšina (na základě zkušeností zemí co uprchlíky přijaly). Většina jich bude podobná jako jseš ty..., jenom ještě hledají pomoc v nouzi.

Lepší než je se s člověkem, uprchlíkem hledajicím pomoc potkat (neřku-li pomoci), je o něm a o jeho zaručených motivacích psát... :-(

Jenom u nás, kde téměř žádní muslimští uprchlíci nejsou, může dostat nacionalistická strana přes 10% a pan kardinál napíše, že ho s ní spojuje péče o bezpečí lidí v této zemi..., ve skutečnosti spíše obava o hlasování o zdanění restitucí...

S komunisty ho spojuje zase snaha o sociální spravedlnost... :-) , (a pak ještě to hlasování...), proti tomu je multikulti jenom trapné "science fiction".

Trapné, smutné a absurdní...

Zdeněk


HN: Dva roky od největší uprchlické vlny má v Německu práci každý šestý migrant. Někteří z nich zakládají vlastní firmy. Mnozí se chtějí po válce vrátit domů.

srpen 2017: https://archiv.ihned.cz/c1-65842340-nemecko-po-dvou-letech-ma-praci-kazdy-sesty-uprchlik (tj. ca. 200tis.)

 

ve srovnání s : červenec 2016: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlici-zachranuji-nemecke-hospodarstvi-Kolik-z-milionu-prichozich-zacalo-pracovat-To-cislo-je-skutecne-neuveritelne-443540 (píší 54 osob)

 

 


Jak je to se sexuálním násilím v Německu

Článek přináší osvětlení do problému sexuálního násilí v Německu.

https://www.respekt.cz/spolecnost/rok-po-kolinu-teze-o-vlne-sexualniho-nasili-ze-strany-uprchliku-se-nepotvrdily


Schwarzenberg: Starosti mně dělají spíše naše prázdné kostely než jedna plná mešita

Rozhovor pro rudé Právo zde: http://www.novinky.cz/domaci/403521-schwarzenberg-starosti-mne-delaji-spise-nase-prazdne-kostely-nez-jedna-plna-mesita.html 

 Nemusíme samozřejmě se vším souhlasit, ale jsou v něm určitě názory k zamyšlení.


Ecklbauer: Bojím se méně síly islámu než slabosti západního křesťanství.

Z článku v Katolickém týdeníku Číslo 2016/16

Muslimské prostředí zná jako málokdo jiný. Jako misionář prožil v muslimských zemích devět let, z toho jen v Pákistánu šest a půl roku. Rodilý Rakušan P. GÜNTHER ECKLBAUER dnes působí jako oblát v západočeských Plasích a výbornou češtinou nám vyprávěl o svých zkušenostech.

"V současné době přichází do Evropy ohromné množství muslimů. Máme mít obavy?

Na to je velice těžké odpovědět. Myslím, že samo o sobě by v tom nebezpečí být nemuselo. Problém je ovšem v tom, že my sami jsme vnitřně vyprázdnění. Jedna muslimka, která v Rakousku konvertovala ke křesťanství, mi řekla: „Bojím se méně síly islámu než slabosti západního křesťanství.“ Máme strach přihlásit se ke své křesťanské identitě. Kdybychom to dokázali, muslimové by se zařadili. Když ale sami ustupujeme, co můžeme očekávat? Sundávat kříže ze škol, to by muslimy ani nenapadlo. V našich školách v Pákistánu, kam chodí muslimské děti, kříže normálně visí a nikomu to nevadí. V Evropě to ale mnoha lidem vadí. Abych tedy odpověděl na vaši otázku: Jestli se muslimů máme obávat nebo ne, závisí vposledku na nás samotných. Pokud v sobě křesťanské hodnoty máme nebo je alespoň znovuobjevíme, pak se bát nemusíme."

Celý článek zde: http://www.katyd.cz/tema/byl-jsem-misionarem-mezi-muslimy.html


Amnesty Int.: Syrští uprchlíci začínají díky přesídlení nový život v Norsku

http://www.amnesty.cz/z993/syrsti-uprchlici-zacinaji-diky-presidleni-novy-zivot-v-norsku

(osobně tuto neziskovku nemusím, protože podporuje kulturu smrti (http://www.citizengo.org/en/26199-defund-amnesty-international-now), ale tohle svěděctví je zde relevantní)


Dvouměsíční zkušenost z Rakouska

Ja byl od zari 2015 na 7tydnu na sluzebni ceste v Rakousku s rodinou. 


v Rakousku....

Pisu tyto radky z Rakouska (bydlim tady 30 roku, 29 roku jsem bydlel v Ceskoslovensku a deklaruju se stale jako Cechoslovak). Byl jsem v roce 1985 uprchlik a jsem velmi vdecny Rakousku, ze me prijali a pomohli.