společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^

Články zařazené v kategorii "archiv-akce":

Chrudim: Týden pro pěstounství

Rozběhněme pěstounství aneb poběžíme spolu

Rozběhněme pěstounství aneb poběžíme spolu: akce se koná v sobotu 18. 9. od 10 do 13 hod. v parku Střelnice v Chrudimi v rámci Týdne (pro) pěstounství. Během celé akce bude zajištěn doprovodný program pro děti. Srdečně zveme všechny, nejenom běžce a těšíme se na společně strávený čas a možné odstartování Vašeho zájmu o pěstounství.

28.5.2021 rozloučení s náboženstvím pro předškolní a mladší školní děti

Rozloučení se školním rokem a Markétou Kubešovou proběhlo na klášterní zahradě. Děkujeme sestřičkám za občerstvení a Pavlovi Pluhařovi za pomoc s organizací programu a Markétě Kubešové za 12 let přípravy náboženství pro předškoláčky, během kterých se snažila netradičními metodami přiblížit dětem Ježíše a Jeho cestu.

21_06_28-klasterni_zahrada_deti_taborak.jpg


Modlitby chval v klášteře 3. čtvrtek v měsíci

(po dobu karanténních opatření v souvislosti s COVID-19 není veřejnosti přístup povolen)

Sestry františkánky zvou...

V roce 2020 budou "modlitby chval" vždy třetí čtvrtky v měsíci od 18 hodin.


Náboženství pro předškoláky

Ukončeno v červnu 2021

 

Termíny: 10.4.,22.5. a 26.6.2017 od 16h v klášteře.

Jsou zvány i předškolní děti mimo farnost s průvodci sdílejícími křesťanské hodnoty.

Více informací a kontakt pro ověření termínu a času v daném měsíci zde http://farnostsl.cz/aktuality.php 


23.-26.9.2021 Nesměř: Celostátní setkání chlapů

Uvědomme si příběh své chlapské cesty a sdílejme ho s ostatními. Vyjděme dále s činem, který mění svět.

Celostátní setkání mužů v Nesměři 23. – 26. září 2021


zvou Chlapi.cz, provází P. Petr Glogar, OCD

Kráčíme spolu rameno k rameni již více než 20 let. Pojďme se každý ohlédnout za svou cestou muže, naslouchejme příběhům bratrů a vyprávějme si o tom, jak to bylo na počátku.

Tématem akce a kontemplace nás bude provázet Petr Glogar. Můžeme se také těšit na chvíle ztišení, sdílení ve skupinkách a rituál.

Místo konání: Nesměř u Velkého Meziříčí, čtvrtek 23.9.2021 18:00 hod. - neděle 26.9.2021 v 14:00 hod.

Ubytování: v chatkách s lůžkovinami, pro handicapované je možnost ubytování v budově.
Účastnický poplatek: 2.700 Kč (zahrnuje ubytování, plnou penzi, pronájem velkého stanu a režijní náklady).

Další informace a platební pokyny zašleme všem přihlášeným mailem měsíc před akcí. Sledujte také www.chlapi.cz.

Zvou: Petr Glogar, Pavel Hrdina, Zdeněk Michalec, Honza Šlachta, Martin Šmídek a Miloš Vyleťal.

Organizaci akce zabezpečuje: YMCA Familia, Lucemburská 1170/7, 130 00 Praha 3 (www.familia.cz).


po 20.9.2021 Chrudim: Kola pro Afriku

Pondělí 20. září od 14 do 18 hodin na Resselově náměstí před budovou Městského úřadu Chrudim.

afr

Pokud máte doma starší jízdní kola a nevíte, co s nimi, můžete je darovat dětem do Afriky. V centrálním skladu v Ostravě, kam se darovaná kola odváží, dokáží starému kolu vdechnout nový život a přetvořit jej v nástroj pomoci druhým. Opravená kola se dále převáží do Afriky, do Gambie, kde je do projektu Kolo pro Afriku zapojeno již 45 škol. Budeme se těšit na kola, i mírně poškozená, cyklonářadí, přilby, reflexní vesty, náhradní díly apod.

http://www.chrudim.eu/vismo/dokumenty2.asp?id_org=5429&id=12832


15.-19.9.2021 Nesměř: Iniciace

Rituál přechodu muže do zralé dospělosti - MROP

Položíme-li mužům otázku co je to být muž, bude většina z nich zmatena. Muži často touží po vedení a podpoře jiných mužů na cestě hledání mužství, dospělosti a hlubší zkušenosti s duchovním životem. V původních kulturách byli chlapci vysíláni na iniciační cesty nebo podstupovali iniciační rituály při vstupu do dospělosti.

Podobně MROP Rituál přechodu do zralé dospělosti pomáhá mužům probouzet dobrodružství a tajemství jejich vlastního mužství, hlubší spiritualitu, autoritu a nacházet smysl života.

Žít povrchní život je prázdná zkušenost. Cesta navazuje na starodávnou tradici, na které se muž musí naučit pět základních zpráv. Musí se je naučit dříve, než se plně zapojí do tajemství a dobrodružství, které život přináší. MROP otvírá dveře k tomuto dobrodružství.

Rituál trvá pět dnů, stojí na tradičních schématech mužské iniciace (skrze rituály a vyučování) Každý den je složen ze společné modlitby, hlavního vyučování o tématech mužské spirituality, času ticha, společného sdílení v malých skupinkách a rituálů.

Není to o náboženství, je to o spiritualitě. Je to o starodávných tradicích, které nás vedou k zralému mužství, o důvěře, že je zde něco, mnohem většího než to, co si dokážeme v životě vůbec představit.

Víme, že dospělými a moudrými se nemůžeme stát po jednom víkendu, ale více než 1400 (našich) mužů udělalo při absolvování uplynulých ročníků této akce osobní zkušenost, ŽE NA CESTĚ KE ZRALÉ DOSPĚLOSTI MŮŽE BÝT TENTO ČAS VELMI DOBRÝM ZAČÁTKEM.

Program nachází inspiraci i v jiných kulturách a náboženských tradicích, je však plně založen na křesťanských základech. Je určen pro muže středního věku (doporučujeme min. 30 let).

zdroj: http://chlapi.cz/home!23

 

Každý se toho může zúčastnit jen jednou v životě. Já osobně byl v roce 2011.


14.-21.8.2021 Praha: Manželská setkání (pražská skupina) (AKTUALIZOVÁNO)

Takzvaný letní kurz Manželských setkání je osmidenní program pro mladší i starší manžele, kteří chtějí "zapracovat" na svém vztahu.

Sestává z přednášek a setkání ve skupinkách, o kterém účastníci každoročně vypovídají, že je oslovil otevřeností, atmosférou přijetí, schopností představovat i nelehká témata s osvobozujícím humorem a tím, že místo pouček z knih obohacuje osobními zkušenostmi.

Normálně bývají v Třešti. Loni se výjimečně konaly kvůli snížené kapacitě kvůli COVIDovým omezením na třech oddělených místech, ale i tak se vydařily.

Podobně to bude letos:

"Hnízda letos budou na Monínci a v Praze na Fortně - podle počtu přihlášených a podle aktuálních opatření možná vznikne ještě jedno. (Ovšem to, na které místo budeme jednotlivé účastníky zařazovat, opravdu záleží na mnoha proměnných faktorech, a proto se Vaši destinaci definitivně dozvíte až v létě a nejsme schopni garantovat ubytování ve Vámi preferované lokalitě.)

Hnízda budou propojena online přenosy přednášek z jednotlivých středisek. V jednotlivých hnízdech budou probíhat setkávání ve skupinkách i další aktivity, každé hnízdo by mělo svůj místní organizační tým a také svého kněze či psychologa.

Ze zkušenosti dobře víme, že z programu MS načerpáte podstatně více, pokud pojedete bez dětí a seženete si na ně hlídání. Nicméně pro děti, které musíte nezbytně vzít s sebou, budou mít v době přednášek a skupinek program osvědčení pečovatelé.

Pro teenagery od 13 do 18 let – je letos v době kurzu připraven samostatný tábor, nebudou ubytováni ve stejném objektu"(zdroj: pozvánka)

V ČR se pořádá více podobných akcí - např. Kroměříž či Litomyšl. Ale na těchhle jsem před pár lety osobně byl a znám některé z organizátorů. Někteří aktivně podílejí na "chlapech".


17.-24.7.2021 Blatná: Manželská setkání

Tři páry připravují starosti kurz, který dříve pořádali manželé Růžičkovi z Krupky pod Centrem pro rodinu. 

Založili proto spolek s krásným názvem Šance pro manželství, z.s. Plánují letní kurz v termínu od 17.-24.7. 2021 v Blatné.

Stránky kurzu jsou www.manzelskasetkani.cz, pod názvem Manželská setkání – Šance pro manželství je možné najít info také na FB a Instagramu.


čt 15.7.2021 brigáda na farní zahradě

Pletí, úprava záhonů

od 16h


« | 1 2 3 4 5 6 725 | »