Články zařazené v kategorii "co_nas_zaujalo":

Dvorový: Modlitba není směnárna

MODLITBA = ZMENÁREŇ? Keď ponúknete skupine ľudí modlitbu, hneď sa zmení atmosféra. Nie však preto, žeby to bol zlý...

Zveřejnil(a) Rastislav Dvorový dne Neděle 28. dubna 2019

O autoru:

farskyurad.sk

mapy.cz

Pravidelná zamyšlení do mobilu a počítače - Inspirace o naději

Chvála Krista!
Vaše kladná odezva na Postní kapky 2019 mne povzbudila, abych další (nejen) e-mailovou aktivitu rozjel hned od 1. května.
Papež František se při středečních generálních audiencích od prosince 2016  do října 2017 věnoval tématu "KŘESŤANSKÁ NADĚJE". Myšlenky papeže v 38 katechezích jsou bohatým materiálem pro přemýšlení a rozjímání. Proto vám nabízím duchovní aktivitu - INSPIRACE O NADĚJI.
Jakou bude mít aktivita konkrétní emailovou podobu?
2x týdně (středa a neděle) můžete dostávat e-mail s několika inspiracemi.
Ve středu to bude
- krátký text papeže Františka o naději (s krátkým komentářem)
- inspirativní citát doplněný obrázkem (fotocitát)
- text evangelia nadcházející neděle (biblická příprava na neděli)
V neděli to pak bude
- modlitba
- krátký text papeže Františka o naději (s krátkým komentářem)
- inspirativní citát doplněný obrázkem (fotocitát)
- úryvek z duchovní poezie
Aktivita bude mít i své webové stránky a mobilní aplikaci pro Android.
Pokud se vám krátké postní duchovní impulzy formou e-mailu osvědčily, tak se můžete zapojit i do této aktivity.
Jednoduchý formulář k odeslání vaší e-mailové adresy najdete na tomto odkazu:
Budu vděčný, když o této aktivitě opět řeknete svým přátelům, aby se nabídka dostala k co nejvíce lidem.
Přeji požehnané dny velikonoční doby.
P. Petr Hofírek

Postní výzva 2019

PostniVyzva2019.gif

Zdroj ve formátu A4 k tisku: https://www.farnost-chrudim.cz/stazeni/2019/PostniVyzva2019.pdf

postní inspirace Postní kapky do mobilu či počítače

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí i letos nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na Velikonoce "Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.

Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky2019.maweb.eu. Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

19-Pust-plakat-2019-postni_kapky.jpg

Piťhovo kázání o vládě homosexuálů byl agresivní bulvár. Církev se nemá chovat jako netolerantní sekta, říká kněz Petráček

PetráčekCitovaný a někdy i trochu provokativní církevní historik, kněz a studentský kaplane z Hradce Králové Tomáš Petráček má nejen zajímavé besedy, ale před časem také poskytl rozhovor na některá aktuální témata církevní politiky Hosporářským novinám. Vybírám z něho:

Měl jsem k vyjádření tři zásadní důvody.

1. Zaprvé setkání s mnoha věřícími na různých místech, kteří byli frustrovaní, že se proti Piťhově kázání kromě Tomáše Halíka nikdo neozval.
  2. Pak to byla moje povinnost jako kněze, který slouží ve velké farnosti a zároveň ve studentském společenství a snaží se je vést k dospělému a odpovědnému křesťanství, které nemá být založené na tom, že se církev chová jako politická nátlaková skupina a vymezuje se proti něčemu, co má pomoci obětem násilí.
  3. A pak je to moje odpovědnost jako historika, který z minulosti ví, kam politika kulturních válek nutně vede. Nikdy to nevyplodí nic dobrého. Když vedete kulturní válku, druzí začnou vést válku proti vám.

Rozhovor s Janem Rybářem

O misiích, víře, církvi. Co duchovního lidé hledají - a kde to lze nalézt. O zdánlivém božím mlčení ve válkách, diktaturách či u terorismu. Bůh se dnes projevuje skrze lidi s otevřeným srdcem.

Biskup Holub o synodě

Prezentace o.biskupa Tomáše Holuba z jeho přednášky o jeho účasti na letošní Synodě o mládeži v Římě, která se týkala aktuálních otázek mládeže v naší církvi.

Prezentace s vybranými důležitými tématy je zde.

V Dobrušce vzniká komunita pro závislé

Znáte ve svém okolí lidi závislé na drogách nebo jiných věcech a látkách a nepomohlo jim léčení? Pokud by měli zájem o změnu života, Comunita in dialogo jim nabízí pomoc.

kontakty: [email protected], telefon: +420 731 604 055.

Dobrušský farář zakládá komunitu pro závislé ve spolupráci s italskou organizací Comunita in dialogo . Proglas s ním přinesl rozhovor. Odkaz na záznam rozhovoru a výpisky z něj jsou v knihovně: http://slatinany.farnost.cz/files/knihovna.htm#Slaninka

Biskupství shání informace o umučeném faráři Toufarovi

Náš biskup vyzývá věřící, pokud mají, aby mu do 31.12.2018 předali veškeré informace a svědectví, která by mohla pomoci anebo být na překážku procesu blahořečení faráře Josefa Toufara jako mučedníka, kterého v roce 1950 při brutálních výsleších zamordovala STB.

Proces vede naše diecéze, do které patřil, a má ho na starosti církevní historik Tomáš Petráček (kterého máme i v knihovně).

Petice za ZDRAVÉ A PROSPERUJÍCÍ LESY PRO PŘÍŠTÍ GENERACE

V ohláškách po nedělních bohoslužbách byli věříci na výzvu z bikupství vyzváni k podpisu petice:

ZDRAVÉ A PROSPERUJÍCÍ LESY PRO PŘÍŠTÍ GENERACE

« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 | »