společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^

Články zařazené v kategorii "uprchlici-faq-teroristi":

HN: V Evropě útočí teroristé z Maroka. V boji s nimi přitom pomáhá marocká rozvědka

Zpravodajské agentury se vesměs shodují na tom, že soudobí teroristé v západní Evropě pocházení z usazených přistěhovalců ze severní Afriky hlásících se k islámu (např. zde: https://archiv.ihned.cz/c1-65850350-utoci-teroriste-z-maroka-ale-v-boji-s-nimi-pomaha-marocka-rozvedka ). I když se hlásí k Daeši, tak v něm pravděpodobně nikdy nebyli. Jedná se spíš o lidi neúspěšné a frustrované, možná i rasově pronásledované většinovou společností "Klasický evropský džihádista je podle psychologů frustrovaný člověk, který se cítí dlouhodobě nedoceněný a v životě je také zpravidla velmi málo úspěšný," řekl nedávno v rozhovoru pro Aktuálně.cz bezpečnostní expert a důstojník generálního štábu české armády Otakar Foltýn."Připojením k džihádistům si pak zvyšuje sebevědomí, získává respekt a úctu jemu podobných. Takového − byť zvráceného − respektu by se tento člověk v normálním lidském společenství nikdy nedočkal," dodává Foltýn. (zdroj).


Reakce na útoky v Německu: Není příčina blíž, než si myslíme? Opravdu ji odstraníme silou?

Jeden z příspěvků na internetové konferenci věřících mužů "chlapi-vsichni".


 


Václav Vacek: Zlo nás má vyburcovat

"Zavražděný francouzský kněz zemřel ve službě lidem. Podobně jako policisté, vojáci, odbojáři ve válce, nebo třeba zavraždění novináři nebo zdravotníci. Vážíme si jich. Jejich služba životu a obětavost nás pobízí".

Celý článek níže:


Človek v tísni: Teroristické útoky v Evropě nejsou nic nového, bývalo jich i více

Marek Čejka: Teroristických útoků už bylo v Evropě víc – byly regionální a s méně oběťmi

https://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/marek-cejka-teroristickych-utoku-uz-bylo-v-evrope-vic-byly-regionalni-a-s-mene-obetmi


Halík: Nenávist k muslimům způsobí válku, jakou svět ještě nepoznal

Výtah z článku je zde: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/139518-konvicka-je-ideove-dvojce-arabskych-extremistu-svet-ceka-valka-jakou-dejiny-jeste-nepoznaly-varuje-halik/.

Celý článek je zde: http://www.katyd.cz/nazory/mame-s-muslimy-stejneho-boha.html 

Pokud nemáš chuť číst celý článek, tady je úryvek (píše to o Konvičkovi, neber si to osobně.):
 
Lidé ze Západu, kteří nevidí zásadní rozdíl mezi extremisty a islámem, jsou podle něj vítanými spojenci islamistických extremistů. „A ti se z nich radují ještě více než z evropských pomatenců, kteří vstupují do jejich řad. Válku s islamistickými extremisty nemůžeme vést jen zbraněmi, je to také a především válka idejí, psychologická válka – a zde je třeba zásadně odporovat 'islamobijcům', kteří z hlouposti významně nahrávají islamistické propagandě," myslí si Halík.

Na ČRo+ bývají fundované besedy s odborníky

Na ČRo+ bývají fundované besedy s odborníky. Na téma teroristů zamíchaných mezi uprchlíky bylo řečeno:

Výcvik teroristy je velmi nákladný a vycvičený člověk musí brzy do akce. Posílat vycvičeného profesionála na mnoho měsíců (či let?) do uprchlického tábora nedává smysl. Teroristé se k nám dostávají úplně jinak (třeba i jako diplomaté...) a většinou nechtějí sami nic páchat (je to nebezpečné), ale organizovat jiné nespokojence. Jen nejnižší kasta teroristů se školí "na jedinou akci" (např. 11.září).

Vzpomeňte si: muslimové, kteří popravili redakci pařížského časopisu byli profesionálové a měli plnou hubu Alláha a mučednictví, ale dělali vše pro to, aby unikli - včetně rukojmích.(Jena 16/9/2015)


Je blbost. Našel už někdo mezi uprchlíky nějakého bojovníka za IS?

Je blbost. Našel už někdo mezi uprchlíky nějakého bojovníka za IS?

Z druhé strany, dá se očekávat, že ve chvíli, kdy IS padne, jejich bojovníci odhodí samopaly, doklady a budou rychle opouštět místo činu třeba jako uprchlíci do Evropy, aby ušli odplatě na místě. (FS 16/9/2015)