společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^

Články zařazené v kategorii "aktuality":

Farnost adoptovala indického školáka

Na setkání pastorační rady 1.2.2024 bylo dohodnuto, že se naše farnost zapojí do akce „Adopce na dálku“, kterou zajišťuje DKCH HK. Jedná se o pomoc chudým indickým dětem získat vzdělání v jejích přímo rodinném a kulturním prostředí. Podrobnosti na vývěsce.

Roční dar představuje 6.500,- Kč. Pro rok 2024 je třeba složit celou částku do konce března.

Vybíráním a evidencí příspěvků byla pověřena paní Marie Kyselová. Děkujeme všem dárcům. Pán Bůh zaplať.(zdroj: ohlášky 25/2/2024)


Pastýřský list českých a moravských biskupů k postní době 2024

list je zde: ČBK /oddelovac/ Pastýřský list českých a moravských biskupů k postní době 2024 (cirkev.cz)


Sbírka na Neděli božího slova 14/1

plakat

České katolické biblické dílo
________________________________________________

▫ Toveřská 402/7, 779 00 Olomouc – Samotišky▫ [email protected] ▫ tel. 605 300 466



NEDĚLE BOŽÍHO SLOVA

DOPIS BISKUPA ZDENKA WASSERBAUERA
K NEDĚLI BOŽÍHO SLOVA
21. LEDNA 2024

(Přečtěte prosím při všech bohoslužbách 3. neděli v mezidobí dne 21. 1. 2024)

Milí bratři a sestry ve víře,
třetí neděle v liturgickém mezidobí se podle přání papeže Františka slaví
jako neděle Božího slova.
Neustále jsme svědky nesnadno pochopitelných událostí, které ovlivňují
náš život. Četba Písma svatého může vždy poskytnout správnou orientaci, a to
i v době, ve které není snadné se vyznat.
V říjnu roku 2023 jsem se jako delegát České biskupské konference
účastnil XVI. řádného generálního zasedání biskupské synody o synodalitě.
Jedním ze silných momentů bylo slavnostní uvedení evangeliáře do našeho
společenství na začátku zasedání a jeho umístění na čestné místo. Božím slovem
jsme se pak nechali vést každý den při zamýšlení se nad důležitými tématy
církve i společnosti v 21. století.
Podle rozhodnutí České biskupské konference se o neděli Božího slova
koná ve všech farnostech sbírka na podporu biblického apoštolátu. Přijměte
prosím mé srdečné poděkování za Vaši podporu, ať už v podobě modlitby nebo
finančního příspěvku na činnost Biblického díla.

Bůh Vám odplať svým požehnáním
Mons. Zdenek Wasserbauer
předseda správního výboru Biblického díla

Podle nového rozhodnutí ČBK se celý výnos z kostelní sbírky odešle na příslušné
biskupství, které ji přepošle ČBK, kde bude rozdělena v poměru 50% Českému
katolickému biblickému dílu a 50% České biblické společnosti.


DOPIS VĚŘÍCÍM KE SBÍRCE NA CHARITU vyhlášené na neděli 18. června 2023

DOPIS VĚŘÍCÍM KE SBÍRCE NA CHARITU
vyhlášené na neděli 18. června 2023


Milé sestry a milí bratři v Kristu,

opět po roce si Vás dovolujeme požádat o podporu ve formě finančního daru na činnost Diecézní charity Hradec Králové v rámci sbírky, která proběhne v neděli 18. června ve všech kostelích. V uplynulém roce jsme si připomenuli již 30. výročí založení tehdejším královéhradeckým biskupem Karlem Otčenáškem. Pověřil nás organizováním služby lásky jménem církve, koordinací charitního díla v naší diecézi. V současné době je toto dílo realizováno skrze síť, kterou tvoří kromě naší diecézní charity 20 profesionálních farních a oblastních charit poskytujících sociální a zdravotní služby ve více než 220 střediscích
pomoci a realizujících i další projekty.

Naše diecézní charita kromě tohoto pověření sama provozuje Integrační centrum pro cizince, které usiluje o co nejkvalitnější inkluzi lidí hledajících u nás nový domov nebo provází ty, kteří z různých důvodů, zejména ohrožení života ve své zemi, hledají u nás dočasné zázemí. V posledním období jsou to tisíce uprchlíků z Ukrajiny, kterým i ve spolupráci s některými farnostmi pomáháme zvládnout jejich velice náročnou situaci.

Moc děkujeme i Vám za jakoukoliv pomoc našim blízkým v nouzi. Děkuji touto cestou i všem charitním pracovnicím a pracovníkům, kteří po vypuknutí války nepolevili v poskytování služeb všem potřebným a do pomoci příchozím se zapojili nad rámec své původní práce. Moc si toho vážíme. 

Diecézní charita nabízí lidem také prostor zapojit se do dobrovolnické služby ve třech programech zaměřených na pomoc seniorům, lidem se zdravotním postižením či cizincům. Projektem Young Caritas oslovuje mladé lidi, které motivuje k jejich seberozvoji i v rámci projektu DofE. Dobrovolnická centra působí i při některých farních a oblastních charitách.
Jistě Vám není neznámý ani projekt Adopce na dálku podporující vzdělávání dětí z  emajetných rodin z partnerských diecézí Bangalore a Belgaum v Indii. Děkujeme i Vám, kteří sami některé z dětí podporujete jako jednotlivci, rodiny či farnosti.

Více se o naší činnosti, jejíž součástí je také Půjčovna pomůcek pro nemocné  untingtonovou chorobou a další aktivity, dozvíte na našich webových stránkách www.hk.caritas.cz.

Předem Vám děkujeme za Váš příspěvek na naši činnost, ale i za jakoukoliv další pomoc nám nebo charitě, která působí ve vaší farnosti, za zapojení se do různých aktivit, ale také za modlitby a prosby o Boží požehnání našeho společného úsilí ve prospěch chudých, slabých, trpících, jakkoli jinak ohrožených lidí – našich bližních, kteří potřebují momentálně provést náročným obdobím, někoho nablízku.

Přejeme Vám požehnané léto plné radosti, zdraví, krásné energie. Za Diecézní katolickou charitu Hradec Králové Ing. Anna Maclová Mons. Mgr. Pavel Rousek ředitelka a prezident


Výzva ke sbírce na pomoc pronásledovaným křesťanům

(Přečtěte v závěru bohoslužeb 5. neděle velikonoční, 7. května 2023)

 

 

Drazí bratři a sestry,

už tradičně se v kostelích České republiky na šestou neděli velikonoční koná Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným. V minulém roce sbírka vynesla 8 783 220 Kč. Upřímně Vám děkujeme za vaši velkorysou štědrost. Na základě rozhodnutí České biskupské konference je výnos dělen na dvě poloviny. Jedna z nich jde na spolufinancování projektů v regionech, kde se pomáhá křesťanům i nekřesťanům, a druhá cíleně na pomoc křesťanské komunitě.

V roce 2022 jsme ze sbírky předchozího roku pomohli prostřednictvím Charity křesťanským komunitám v Iráku částkou 5 miliónů, ke kterým se podařilo získat od mezinárodních dárců dalších 118 mil. Kč. Tuto pomoc jsme směřovali do křesťanské oblasti Ninive, kam se po osvobození od Islámského státu křesťané vracejí. Pomohli jsme nastartovat vlastní podnikání 20 ženám, podpořili 30 farmářů, instalovali 24 velkokapacitních zavlažovacích systémů a poskytli další zemědělské vybavení včetně osiva. Rovněž jsme pomohli zranitelné mládeži v přístupu ke vzdělání formou stipendií a příspěvků na dopravu. Vytvořili jsme také nová pracovní místa.

Tři miliony Kč jsme poskytli Charitě Libanon na zdravotní pomoc. Rovněž ze sbírky v roce 2022 dáváme letos polovinu Charitě na projekty do zemí, kde křesťané trpí, ale pomoc je adresována nejen křesťanům, aby ji rozmnožili další dárci, a druhou polovinu přímo do církevní struktury. Tentokrát jde o Ukrajinu, Gruzii a Zambii.

I když se i u nás někteří dostáváme do těžkostí, spoléháme na Vaši velkorysost i při letošní sbírce.

S vděčností za vaši štědrost jménem všech biskupů České republiky
všem ze srdce žehná

 

                                                                               Mons. Jan Graubner

                                                                                arcibiskup pražský,

                                                                  předseda České biskupské konference


List biskupa k nadcházející prezidentské volbě

K aktuální situaci ve společnosti se s ohledem na blížící se 2. kolo volby prezidenta ČR vyjádřil diecézní biskup Jan. 

Bratři a sestry v Kristu, 

            v čase voleb, jejichž výsledek může po léta významně ovlivňovat atmosféru v naší společnosti, bych Vás chtěl vyzvat k odpovědnému a uvážlivému přístupu ke správě věcí veřejných, tedy k využití volebního práva a k volbě toho z kandidátů, o němž jste přesvědčeni, že má blíže k duchu Pravdy, pokoje a smíření.  

            Postavme se prosím naopak pokusům o pragmatické rozeštvávání společnosti, rodin a blízkých, postavme se lžím, manipulacím a šíření strachu.  

            V encyklice Frattelli tutti Svatý otec František varuje před užíváním strachu jako marketingové zbraně ze strany mocných. „Nejúčinnější způsob, jak ovládat druhé a postupovat dopředu bez ohledu na kohokoli, je rozsévat beznaděj, ustavičně zastrašovat, a to i pod rouškou obrany určitých hodnot,“ píše.

            Naším posláním je naopak šířit křesťanskou naději a lásku, ale i najít odvahu postavit se za Pravdu, spravedlnost, úctu k druhému. Jděme proto prosím volit s touto úvahou a svěřme své rozhodnutí našemu Pánu v modlitbě. 

K tomu Vám ze srdce žehnám.

Váš biskup

                                   +Jan Vokál

Biskup Jan Vokál k nadcházející prezidentské volbě /oddelovac/ Biskupství královéhradecké (bihk.cz)


V neděli 13.11. bude diecezní sbírka na katolická média

Sbírka na sdělovací prostředky proběhne 13. listopadu

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika:DOMÁCÍ
Datum publikace17. 10. 2022, 10.23
TiskTisk

13. listopadu 2022 proběhne celorepubliková kostelní sbírka, jejíž výtěžek bude určen katolickým sdělovacím prostředkům. Jednotlivá média si mohou podat žádost o příspěvek z této sbírky do 9. prosince 2022.

Náhled
Foto: Pixabay

Sdělovací prostředky, ať už jsou to tištěná média, rádio, televize či internetové portály, tvoří nedílnou součást našich životů. Díky katolickým médiím jsme pravidelně informováni o dění v církvi doma či ve světě, ale jsou také významným evangelizačním a pastoračním nástrojem.

Česká biskupská konference proto vyhlašuje na 33. neděli v mezidobí, která letos připadá na 13. listopad, kostelní sbírku, jejíž výtěžek bude určen právě na sdělovací prostředky. Jednotlivá média si mohou podat žádost o příspěvek ze sbírky za splnění následujících podmínek:

  • Jde o katolické médium s naddiecézním přesahem (tištěné či elektronické), které slouží k hlásání evangelia, katechezi či křesťanské výchově.
  • Žádost je směrována na Českou biskupskou konferenci na adresu:
    CSILic. Monika Klimentová, vedoucí tiskového střediska, Thákurova 3, 160 00 Praha 6
  • Žadatel o příspěvek poskytne i předpokládané využití prostředků formou konkrétního projektu; podmínkou pro podání žádosti o příspěvek ze sbírky v následujícím roce je vyúčtování předchozího příspěvku.
  • Žádost bude obsahovat doporučení biskupa s hlasovacím právem.
  • Žádost musí být doručena do 9. prosince 2022

O rozdělení výnosu sbírky rozhodne plenární zasedání ČBK, podklady pro rozhodnutí PZ ČBK připraví Stálá rada.

Texty výzvy, která by měla být čtena v závěru bohoslužeb v neděli 6. listopadu, i podmínek žádosti o příspěvek jsou v příloze.

 

Soubory ke stažení:

Žádost o příspěvek ze sbírky na media (velikost 161 KB)

Výzva ke sbírce na sdělovací prostředky (velikost 154 KB)

 

zdroj: Sbírka na sdělovací prostředky proběhne 13. listopadu - Církev.cz /oddelovac/ Zprávy (cirkev.cz)


Poselství Svatého otce Františka ke 2. Světovému dni prarodičů a seniorů

 

(24. července 2022)

 

„Ještě ve stáří budou přinášet užitek“ (Žl 92,15)

Moje milá, můj milý!

 

                Slova žalmisty: „Ještě ve stáří budou přinášet užitek“ (92,15) jsou dobrou zprávou, skutečným „evangeliem“, tedy „radostnou zvěstí“, kterou můžeme světu hlásat u příležitosti druhého Světového dne prarodičů a seniorů. Jsou v rozporu s tím, co si o tomto období života myslí svět,
a také s rezignovaným postojem některých z nás starších lidí, kteří od budoucnosti už nic neočekáváme.

                Mnoho lidí se stáří bojí. Považují je za jakousi nemoc a jakémukoli kontaktu s ní je lepší se vyhnout. Myslí si, že staří lidé nejsou jejich starostí a měli by pobývat odděleni, třeba v domovech nebo v zařízeních, kde se o ně postarají, abychom o ně nemuseli pečovat my. Je to „kultura skartace“: mentalita, která nám dává pocítit, že se lišíme od těch nejslabších a zranitelných, že se nás nedotýká jejich křehkost a že jsme od „nich a „jejich“ problémů odděleni.  Písmo nás učí, že ve skutečnosti je dlouhý život požehnáním a staří lidé nejsou vyděděnci, kterým je třeba se vyhýbat, ale živoucí znamení Boží laskavosti, která daruje život v hojnosti. Požehnaný domov, který opatruje starého člověka! Požehnaná rodina, která ctí své prarodiče!

                Stáří je životní období, jemuž neporozumíme snadno ani my, kteří ho již prožíváme. I když k tomu s odstupem času nakonec dojdeme, nikdo z nás se na něj nepřipravil a zdá se, že nás jakoby zaskočilo. Nejvyspělejší společnosti vynakládají mnoho prostředků na tuto životní etapu, ale nepomáhají nám ji pochopit a ocenit; nabízejí plány zdravotní péče, ale ne projekty na plnohodnotné prožití tohoto období.[1] Proto je obtížné hledět do budoucnosti a rozlišovat, jakým směrem se vydat. Na jedné straně jsme v pokušení odmítat stáří tím, že skrýváme vrásky a předstíráme, že jsme stále mladí, zatímco na straně druhé se domníváme, že nemůžeme dělat nic jiného než zklamaně prožívat čas smířeni s tím, že už nemůžeme „přinášet žádný užitek“.

                Důchod a děti, které už dosáhly samostatnosti, způsobují, že mnohé z věcí, kterým jsme dříve věnovali čas a energii, už nejsou tak naléhavé... Vědomí, že naše síly ubývají nebo že začíná nemoc, může zpochybnit naše jistoty. Zdá se, že svět se svým rychlým tempem, kterému se snažíme stačit, nám nedává jinou možnost než přijmout za svou myšlenku, že už nejsme k ničemu. A tak se vznáší
k nebi modlitba žalmu: „Nezavrhuj mě v čas stáří, neopouštěj mě, až ochabnou síly!“ (71,9).

                Tentýž žalm – který uvažuje nad tím, že Pán byl přítomen ve všech obdobích našeho života – nás však vyzývá, abychom i nadále doufali. Až zestárneme a zbělejí nám vlasy, Bůh nám bude stále dávat dar života a nedopustí, aby nás přemohlo zlo.  Budeme-li mu důvěřovat, najdeme sílu ho stále chválit (srov. v. 14–20) a zjistíme, že stárnutí není jen přirozené chátrání těla nebo nevyhnutelné plynutí času, ale dar dlouhého života. Stárnutí není odsouzení, nýbrž požehnání!

                Proto bychom měli o sebe pečovat a učit se aktivně prožívat aktivní svá léta i z duchovního hlediska: pěstovat svůj vnitřní život vytrvalou četbou Božího slova, každodenní modlitbou, přijímáním svátostí a účastí na liturgii. A spolu se vztahem k Bohu udržovat také vztahy s druhými: především
s rodinou, dětmi a vnoučaty, kterým můžeme projevovat svůj láskyplný zájem; a rovněž vztahy
s chudými a trpícími lidmi, jimž můžeme být nablízku konkrétní pomocí i modlitbou. To vše nám pomůže, abychom se necítili být pouhými diváky v divadle světa, abychom se neomezovali na „pozorování z balkónu“, na stání u okna, protože život je všude kolem nás. Když naopak zbystříme své smysly, abychom rozpoznali Pánovu přítomnost[2], budeme jako „zelené olivy v Božím domě“
(srov. Ž 52,10), budeme se moci stát požehnáním pro ty, kdo žijí vedle nás.

                Stáří není neužitečným obdobím, kdy bychom měli zůstat stát stranou a přestat veslovat, ale obdobím, kdy ještě můžeme přinášet ovoce: čeká nás nové poslání, které nás vybízí hledět do budoucnosti. „Výjimečná vnímavost stařeckého věku k projevům pozornosti, hnutím mysli a citům, které nás polidšťují, by se měla stát posláním mnohých seniorů a jejich volbou z lásky vůči novým generacím.“[3] To je náš příspěvek k revoluci něhy,[4] k duchovní a nenásilné revoluci, k níž vás, milí prarodiče a senioři, zvu, abyste se stali jejími protagonisty.

                Svět prožívá těžké období, poznamenané nejprve nečekanou a prudkou bouří pandemie
a poté válkou, která poškozuje mír a rozvoj v celosvětovém měřítku. Není náhodou, že se válka vrátila do Evropy v době, kdy odchází generace, která ji zažila v minulém století. Tyto velké krize nás mohou učinit necitlivými vůči existenci jiných „epidemií“ a dalších rozšířených forem násilí, jež ohrožují lidskou rodinu a náš společný domov.

                Tváří v tvář tomu všemu potřebujeme hlubokou změnu, obrácení, které odzbrojí srdce
a umožní každému rozpoznat v druhém bratra. A my, prarodiče a senioři, máme velkou zodpovědnost: naučit ženy a muže naší doby vnímat druhé se stejným chápajícím a láskyplným pohledem, jaký věnujeme svým vnoučatům. Péčí o druhé jsme pročistili svou lidskost a dnes můžeme být učiteli způsobu života, který je mírumilovný a pozorný k těm, kteří to nejvíce potřebují. Naše chování může být mylně považováno za slabost nebo poddajnost, ale budou to tiší, kdo dostanou zemi za dědictví, a nikoli ti agresivní a násilničtí (srov. Mt 5,5).

                Jedním z plodů, které máme přinášet, je ochrana světa. „Všichni jsme prošli rukama svých prarodičů, kteří nás drželi v náručí.“[5] Dnes je však čas, abychom drželi ve svých náručích – konkrétní pomocí nebo třeba jen modlitbou – nejen své vnuky, ale i mnohé jiné, vystrašené, které jsme ještě nepotkali a kteří možná utíkají před válkou nebo kvůli ní trpí. Stejně jako svatý Josef, milující
a starostlivý otec, chraňme ve svých srdcích děti na Ukrajině, v Afghánistánu, Jižním Súdánu...

                Mnozí z nás dozráli k moudrému a pokornému vědomí, které svět tolik potřebuje: nespasíme se sami, štěstí je chléb, který jíme společně. Vydejme svědectví těm, kdo si namlouvají, že osobní naplnění a úspěch najdou v konfrontaci. Dokáže to každý, i ten nejslabší. Už jen to, že umožníme druhým – často lidem z jiných zemí –, aby se o nás starali, je způsob, jak říci, že společný život je nejen možný, ale i nutný.

                Drahé babičky a drazí dědečkové, drahé stařenky a drazí starci, v tomto našem světě jsme povoláni být budovateli revoluce něžnosti! Udělejme to tím, že se naučíme se stále častěji a lépe využívat nejcennější nástroj, který máme a který je pro náš věk nejvhodnější: modlitbu. „Staňme se také trochu básníky modlitby, zkusme hledat svoje slova, osvojme si ta, kterým nás učí Boží slovo.“[6] Naše důvěrná modlitba může udělat mnoho: může doprovázet bolestný výkřik těch, kdo trpí, a může pomoci změnit srdce. Můžeme být „stálým ‚sborem‘ velkého duchovního chrámu, kde prosebná modlitba a chvalozpěv podporují společenství, které pracuje a zápasí na poli života.“[7].

                Světový den prarodičů a seniorů je tedy příležitostí znovu s radostí říci, že církev chce slavit společně s těmi, které Pán – jak říká Bible – „nasytil dny“. Oslavme ho společně! Vyzývám vás, abyste tento den vyhlásili ve svých farnostech a společenstvích; abyste navštívili nejosamělejší seniory doma nebo v domovech, kde pobývají. Postarejme se o to, aby nikdo neprožil tento den v osamění. Mít někoho, na koho se můžeme těšit, může změnit dny, kdy si myslíme, že od budoucnosti už nemáme očekávat nic dobrého. A z prvního setkání se může zrodit nové přátelství. Návštěva osamělých starých lidí je skutkem milosrdenství dnešní doby!

                Prosme Pannu Marii, Matku něžnosti, aby nás všechny učinila tvůrci revoluce něžnosti, abychom společně osvobodili svět od stínu osamělosti a od démona války.

                Všem vám a vašim blízkým posílám své požehnání s ujištěním o své láskyplné blízkosti. A vás prosím, nezapomeňte se za mě modlit!

 

 

Dáno v Římě u Sv. Jana v Lateránu dne 3. května, na svátek svatých apoštolů Filipa a Jakuba

 

                                                                                                                                                                            FRANTIŠ



[1] Katecheze o stáří - 1. Milost času a smlouva životních období (23. února 2022).

2 Katecheze o stáří – 5. Věrnost Božímu navštívení pro budoucí generaci (30. března 2022).

[3] Katecheze o stáří – 3. Stáří jako pramen lehkomyslné mladosti (16. března 2022).

[4] Katecheze o svatém Josefovi – 8. Svatý Josef, otec vlídnosti (19. ledna 2022).

[5] Homilie na mši při prvním Světovém dni prarodičů a seniorů (25. července 2021).

[6] Katecheze o rodině– 7. Prarodiče (11. března 2015).

[7] Tamtéž.


Škody na kostele a okolí po pondělní bouřce

Další informace zde: Silná bouřka způsobila škody na chrudimsku – slatinak.cz


Slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k Neděli Dobrého pastýře

Slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k Neděli Dobrého pastýře
Přinášíme slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k modlitbám za nová povolání a texty modliteb k Týdnu modliteb za povolání, který se bude konat od 2. - 8. května, před Nedělí Dobrého pastýře.
Publikováno: 29. 4. 2022 14:45

Bratři a sestry, a především vy, mladí přátelé,

příští neděli bude církev slavit Neděli Dobrého pastýře, která je již tradičně spojena s modlitbami za nová povolání ke služebnému kněžství, ale také k zasvěcenému životu. Evropa, ale i naše země, se potýká v poslední době s nedostatkem duchovních povolání, která jsou tak důležitá pro život církve, Kristova těla.

Po dvou „covidových“ letech jsme letos opět mohli slavit největší svátky normálním způsobem a bylo krásné vidět, jak se naše kostely zaplnily těmi, kteří toužili prožít a oslavit Kristovu oběť i zmrtvýchvstání. Kristova láska se dotýká lidských srdcí i ve 21. století a věříme, že i dnes oslovuje muže i ženy a zve je k celoživotnímu následování a službě.

V tomto období se mnozí připravují k maturitě a my, vaši pastýři, také vás vyzýváme, abyste neodporovali možná jen velmi jemnému volání, kterým vás náš Pán k sobě přitahuje. Vězte, že vás chce ve své službě učinit šťastnými a užitečnými pro druhé! A i když termín pro odevzdání přihlášek do semináře je u konce, vězte, že žádný biskup ani v těchto dnech a týdnech vás neodmítne a rád se s vámi setká. Církev vás potřebuje!

Obracíme se také na vás, všechny věřící, abyste se v našich farnostech, v rodinách i sami osobně na tento úmysl intenzivně modlili. Zítra začne Týden modliteb za duchovní povolání, který vyvrcholí Nedělí Dobrého pastýře. Zveme vás tedy k modlitbě a moc o ni prosíme! Sám Pán přece říká: „Proste proto Pána žně, ať vyšle dělníky na svou žeň!“ (Mt 9, 37). Zvláště doporučujeme adoraci eucharistického Pána, Denní modlitbu církve nebo modlitbu růžence. Spolubratry kněze vyzýváme, aby na tento úmysl slavili mše svaté a tuto prosbu pravidelně zařazovali mezi přímluvy.

Věříme, že Pán naše modlitby vyslyší a naší církvi nebudou chybět ti, kteří hlásají Boží slovo, vysluhují svátosti a vedou lid do Božího království.

Všem vám žehnáme

Vaši čeští a moravští biskupové

Pozn. Tento text byl měl zaznít v závěru bohoslužeb v neděli 1. května.

Slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k Neděli Dobrého pastýře - Církev.cz (cirkev.cz)


« | 1 2 3 4 5 6 7 | »