Jak to tak sleduji od roku 2015, v Sýrii je totalita, podobně jako byla u nás (ohromná korupce, tajná policie, desetitisíce politických vězňů, složky na lidi apod.), nebo jako je třeba v Číně, KLDR, Íránu. A tady čtu, že naše země, aby nemusela řešit migraci ze Sýrie, tak se jí snaží prohlásit za bezpečnou zemi. Přijde mi to, jakoby by Rakušáci, Němci a Kanaďani v 50-80 letech masově stěhovali československé emigranty do "bezpečných" oblastí v ČSSR ... oh, jak ušlechtilé.

Více: The Delusion, Once Again, of a ‘Safe Zone’ in Syria /oddelovac/ Human Rights Watch (hrw.org) na webu Human Rights Watch - Wikipedie (wikipedia.org) (google překlad zde: Klam, ještě jednou, o „bezpečné zóně“ v Sýrii /oddelovac/ Human Rights Watch (www-hrw-org.translate.goog))

7 EU members say conditions in Syria should be reassessed to allow voluntary refugee returns /oddelovac/ AP News

Buying Safe Zones from Assad: A Controversial Proposal - The Syrian Observer

V politice se v Sýrii za posledních 12 let války nic nezměnilo: Rusové pomáhají vojensky Asadovi, aby se udržel u moci za pomocí podobných metod, jako v Gruzii, Čečensku a teď o v Sýrii už aspoň 30 let - pomocí vojenských útoků na civilní obce a města opozice. Asad jim na oplátku zpřístupňuje zemi pro ruské základny u Středozemního moře: Rusko upevňuje svoji pozici v Sýrii. Na severovýchodě země buduje armáda vrtulníkovou základnu /oddelovac/ iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Je to ovoce dlouho pěstovaného českého rasismu, strachu z islámu nebo českého vlastenectví? Já myslím, že všeho dohromady, jsou to různé strany téže mince.

Mně je z toho smutno, hlavně že s tím se dá jen málo dělat (snad jen poukazovat na podobných případech na zvrácenost vlastenectví).

Vznik: 28.07.2024 19:09, Autor: rkoblizek, Titul: 860 'Krátká paměť nebo cynismus? Česko organizuje přesuny emigrantů ze Sýrie zpět do země.', Kategorie: uprchlíci-pošleme-je-zpátky* |