Obsah tohoto webu vyjadřuje názor autora uvedeného pod příslušným příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Uprchlíci

Milí přátelé,

v poslední době se hodně hovoří o uprchlících. Zjišťujeme, že máme mnozí podobné pocity. Na jednu stranu nás spojuje soucit s lidmi v nouzi, na druhou stranu si klademe řadu otázek a sdílíme mnohé obavy.
Rádi bychom hledali cestu, jak pracovat s našimi otázkami, obavami i snahou nebýt lhostejný. Chceme jít přímo ke zdroji a nespoléhat pouze na informace zprostředkované  médii. Přejeme si setkání s pravdivou realitou. Věříme, že setkávání s lidmi, kteří mají konkrétní zkušenost a umí pojmenovat své ne/jistoty, nám může pomoci se vypořádat s našimi otázkami a nejistotami. Hlavou nám běží i myšlenky o tom, zda se do dění okolo uprchlíků nějak zapojit či zůstat v roli přihlížejících.

V článku http://www.blisty.cz/art/79219.html je výstižně popsáno, proč je důležité hledat pravdu i v téhle věci.

Paraguay 2016

Poslední příspěvky

Poslední příspěvky v kategoriích 'uprchl|islám':

Nejsou k dispozici žádné články

Zajímavé akce u nás a v okolí

Příspěvky v kategorii 'akce-uprchlíci*':

Tato kategorie neobsahuje zatím žádné články!

Hlavní témata

Příspěvky v kategorii 'uprchlíci-menu*':

Seriozní - tedy ověřitelné - informace o uprchlících, hlavně pro Slatiňany a okolí.

Reálná nebezpečí, ale i co se zbytečně nafukuje. Nehledáme senzace, hledáme pravdu a cestu, jak pomoci lidem v nouzi a přitom sami sebe do nouze nepřivést. Budeme vděčni za věcné a ověřitelné příspěvky a svědectví všech "názorových skupin".

K příspěvkům je možno vkládat komentáře. Po kontrole editorem zveřejníme i takové, se kterými nesouhlasíme, pokud budou slušené a věcné.

Fámy a Pověry (FAQ)

Odpovědi vyjadřují názor autora, který je uveden za každou z nich. Nesouhlasíte-li, zkuste přidat svou odpověď, pokud je logická a podložená, přidáme ji tam.

Příspěvky v kategorii 'uprchlíci-faq*':

qr kód slatinany.farnost.cz/uprchlici

Uvítáme pomoc se správou a doplňováním této stránky. R.Koblížek

Vznik: 01.07.2018 22:05, Titul: 10 'Uprchlíci'