Svědčit o evangeliu brání ego, pohodlnost a nízké sebevědomí

Pavla Petrášková, koordinátorka Katolické charismatické obnovy v Česku, se zamýšlela, co nejvíc brání dělit se o to, co s Bohem zažíváme a co od něj dostáváme. „V první řadě je to naše ego. Bojíme se, jak u toho budeme vypadat. Pak také naše pohodlnost a do třetice pocit méněcennosti. Kdo jsem já, abych jim něco říkal?“ shrnula. A přiznala se, že dříve se do evangelizace nijak nehrnula. Měla strach, že bude muset druhé přesvědčovat: „A to nesnáším. Ale ani to nemám dělat! Nemusíme kázat či něco teologicky vysvětlovat. Stačí mluvit o tom, co Bůh v našem životě dělá, kým pro nás je. To zvládneme všichni.“ Není třeba se také bát, že na to ještě nemáme. „Bůh nepovolává obdarované, ale obdarovává povolané. Dary dostáváme ve chvíli, kdy je potřebujeme, a naše sebevědomí se opírá o to, že Bůh nás volá. Není to z nás,“ doplnila s tím, že při evangelizaci je velmi důležité nejdřív naslouchat a naladit se na toho, s kým mluvím.

zdroj: Ať jsou Češi národem naděje /oddelovac/ Vydání 29 /oddelovac/ Katolický týdeník (cirkev.cz)

Další článek na téma s uvedením konkrétních akcí: Sdílet zkušenost s živým Bohem /oddelovac/ Vydání 41 /oddelovac/ Katolický týdeník (cirkev.cz)

Vznik: 15.10.2024 12:16, Autor: rkoblizek, Titul: 858 'Svědčit o evangeliu brání ego, pohodlnost a nízké sebevědomí', Kategorie: vyznání |