22.9.2016 Chrudim: kursy Alfa - úvodní večer

Letos na podzim bude již potřetí chrudimská římskokatolická farnost pořádat kurzy Alfa.

KURZY ALFA

Jde o 12 setkání, která nabízejí výklad základních témat křesťanství, prostor k otevřené diskusi, možnost vzájemného sdílení a sblížení. Kurz Alfa je koncipován především pro lidi nevěřící a hledající. Může ale také dobře posloužit pro ty křesťany, kteří chtějí obnovit svou víru. Mohou přijít ti, kteří již nějakou víru mají, ale jsou bez zkušenosti s Bohem nebo ti, kteří přišli do církve nově.

Alfa v Chrudimi začne 22. září v 19 hodin na faře na Školním náměstí a bude pokračovat každý čtvrtek až do poloviny prosince. Součástí kurzu je společný víkend.

Na Alfě Vás čeká přátelská atmosféra a příjemné zázemí. Seznámíte se tu s lidmi, jako jste Vy, s lidmi, které podobně jako Vás zajímá něco víc, než jen konzumní styl života. Na úvod setkání se podává malé občerstvení, během kterého se často rozvine přátelská diskuse. Následuje přednáška na téma večera (například Kdo je Ježíš?, Proč Ježíš zemřel?, Proč a jak se modlit?, Jak číst Bibli?, Kdo je Duch svatý?). Ve všech přednáškách jde v zásadě o stručný úvod do křesťanství. Každé téma vyvolává řadu otázek i námitek. Při následné diskuzi je možné tyto otázky položit a za pomoci moderátora a ostatních účastníků se na ně pokusit odpovědět. Večer končí ve 21:30 hodin.

Pokud si nejste jistí, zda chcete absolvovat kurz celý, můžete přijít pouze na jeden nebo dva večery v počátku kurzů. Potom se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat nebo ne.

Pro účast na kurzu se přihlaste. Bližší informace: www.kurzyalfa-chrudim.cz nebo na telefonu tel. 605151248 (Ing. Petra Pudilová).

P. Jiří Heblt, arciděkan chrudimský (to je jako farář, pozn. RK)

Vznik: 22.09.2006 15:02, Autor: rkoblizek, Titul: 305 '22.9.2016 Chrudim: kursy Alfa - úvodní večer', Kategorie: archiv-akce |