Čemu věříme

Ptáte se, proč a jak může příčetný člověk 21. století věřit v Boha a nechat jím ovlivňovat svůj život?

Než vyslechnete první odpověď, vězte, že:

Jak to vidíme my

Příspěvky v kategorii 'vyznání':

Jak to vidí jiní

(úvodní video Festivalu United z roku 2012)

Proč to všechno tady píšeme?

Věříme, že křesťanské hodnoty předané nám našimi předky mohou každého člověka směrovat ke štěstí sebe i okolí. A to víc než cokoliv jiného na tomto světě. Nemáme je jen pro sebe, naopak je naše povinnost, aby každý měl možnost je poznat, a dále aby nezemřely s námi, abychom je předali dál, jako nám byly předány.

„Velký intelektuální dialog s agnostiky (tedy s těmi, co se nehlásí k církvím, ale připouští, že 'něco asi bude')“ označil předchozí papež B16 při návštěvě České republiky za první a nejdůležitější úkol české církve dnes. Papež si uvědomuje, že celosvětová, ale i západní náboženská scéna se radikálně mění. Na Západě ubývá „věřících“ (ve smyslu lidí plně identifikovaných s církevním učením, institucemi a praxí), ale ubývá i „přesvědčených ateistů“ – valem přibývá „hledajících“ (seekers). (T.Halík v článku Nádvoří národů - prostor pro dialog)

Vznik: 25.01.2016 13:35, Titul: 1 'Čemu věříme', Shlédnutí celkem 1109 (za měsíc 28, týden 11, dnes 2, e)