28.12.2015 Seč: mláďátka - biblická vzpomínka na ty, kteří nestihli utéct

Poznámka iniciátora:

Drazí přátelé,
církevní kalendář nám na pondělí 28.12. nachystal vzpomínku s podivuhodným názvem "Svátek Mláďátek". Nejedná se však o svátky jara a malých králíčků, či jiných zviřátek. Pod tímto cynickým označením se skrývá smrt několika betlémských dětí, Ježíšových vrstevníků, a nepřeberné množství nevinných (festum Innocentium) obětí mocenské zvůle. Koptové dokonce v narážce na Zj 14,1-5 uvádějí nesmírné číslo 144 000.

Tento svátek nevinných je památkou i připomínkou všech, kteří nestihli utéct. Nejen dávná minulost, ale i dnešní doba, hojná na vojenské, guerrillové a mafiánské konflikty, znásilňuje nevinné lidi. O strachu a vnitřních bojích v srdcích lidí u nás ani nemluvě... Někteří utíkají, pár se jich brání, a ti nejslabší zůstávají napospas.

V Jeremiášově starozákonní knize čteme, jak po násilném dobytí země a deportaci části Izraelitů, zbytek národa hořce plakal a bědoval, oplakával své syny. Svoji útěchu a budoucnost přesto stále viděli v Hospodinu (Jer 31,15nn).

Rád bych vás tímto pozval ke společné modlitbě. V pondělí 28.12. se budeme v Seči modlit za všechny nevinné, kteří neutekli. Zvlášť pamatujme na (živé) oběti v Sýrii a okolí. Při naší modlitbě proto budeme naslouchat i letošnímu vánočnímu listu Samira NASSARA, současného představitele maronitské archieparchie v Damašku.

Ať už budete mít v pondělí cestu na Seč nebo utrousíte modlitbu k Bohu kdekoli jinde, přeji vám, ať vás vánoční svátky stále duchovně burcují.

S pozdravem,
Pavel Jäger

Vznik: 28.01.2006 06:49, Autor: kristynab, Titul: 211 '28.12.2015 Seč: mláďátka - biblická vzpomínka na ty, kteří nestihli utéct', Kategorie: archiv-akce |