28.12.2023 Lublaň: Silvestr s Taizé pro mladé

Centrem dění bude od 28. prosince do 1. ledna lublaňská Arena Stožice, kde se budou mladí lidé z celé Evropy scházet k modlitbě a kde během silvestrovské noci prožijí i tradiční „Festival národů“ s představením svérázu jednotlivých národních výprav. Dále se pro ně připravují modlitby a duchovní workshopy v různých kostelích v tomto asi třísettisícovém městě, setkání v hostitelských farnostech a rodinách nebo možnost zapojit se do aktivit na pomoc druhým.

Přihlášky do 1. prosince

Také letos se očekává účast mezi 5 a 10 tisíci a chybět nebudou ani mladí Češi. Ti se mohou přihlašovat až do 1. prosince prostřednictvím webu taize.fr/ cs. „Neorganizujeme společnou dopravu, ale přímo do Lublaně jezdí z Prahy Flixbus, případně mohou zájemci přistoupit do některého z autobusů, které povezou přes Českou republiku mladé lidi z Polska,“

Do 700 km vzdálené Lublaně lze od nás ostatně snadno dojet i autem a domluvit se třeba na spolujízdě. Stravování ve formě balíčků a další výdaje pokryje účastnický poplatek 80 eur (asi 2 000 korun) a ubytování bude zařízeno v prostorách farností nebo škol či v hostitelských rodinách.

více zde: Bratři z Taizé zvou do Lublaně /oddelovac/ Vydání 47 /oddelovac/ Katolický týdeník (cirkev.cz)

Vznik: 28.12.2013 11:27, Autor: rkoblizek, Titul: 814 '28.12.2023 Lublaň: Silvestr s Taizé pro mladé', Kategorie: archiv-akce |