Arnošt Vidourek 2005 - 2012

arnost_vidourek-2012-Bitovany.jpg

Vystudoval VŠCHT v Pardubicích, pracoval ve VÚOS (Výzkumný ústav organických syntéz) Rybitví, pak v základním výzkumu v AV ČR (Akademie věd České republiky), kde získal doktorský titul. Po studiu na KTF UK Praha byl královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou v roce 2003 vysvěcen na kněze, kdy byl také ustanoven farním vikářem (kaplanem) v Kutné Hoře. V roce 2005 obdržel dekret administrátora do Slatiňan, spolu se správou dvou dalších farností Včelákov a Žumberk (tam patří i kostely v Bítovanech a Smrčku). Poté byl v letech 2012 - 2016 administrátorem ve Skutči a Předhradí a od roku 2016 je do roku 2023 správcem farností Chlumec nad Cidlinou (sloučené farnosti Chlumec nad Cidlinou, Babice, Mlékosrby) a Lovčice.

V roce 2003 mu rektor Univerzity Karlovy udělil Bolzanovu cenu za magisterskou práci v oboru katolické teologie s názvem "Zodpovědné rodičovství".

Více o sobě prozradil v Ozvěnách 2010/1 od str. 4.

Karta osoby na webu biskupství: Mgr. Ing. Arnošt Vidourek, Dr.

Jeho bratranec salesián Martin Hobza je kněz v Kobylisích.

Vznik: 09.10.2006 13:01, Autor: rkoblizek, Titul: 571 'Arnošt Vidourek 2005 - 2012', Kategorie: faráři |