Biskupství shání informace o umučeném faráři Toufarovi

Náš biskup vyzývá věřící, pokud mají, aby mu do 31.12.2018 předali veškeré informace a svědectví, která by mohla pomoci anebo být na překážku procesu blahořečení faráře Josefa Toufara jako mučedníka, kterého v roce 1950 při brutálních výsleších zamordovala STB.

Proces vede naše diecéze, do které patřil, a má ho na starosti církevní historik Tomáš Petráček (kterého máme i v knihovně).

Vznik: 24.11.2018 21:56, Autor: rkoblizek, Titul: 487 'Biskupství shání informace o umučeném faráři Toufarovi', Kategorie: co_nas_zaujalo |