příští neděli budeme slavit 95. Světový den misií, Misijní neděli. Ve všech kostelích na celém světě se budeme modlit za to, aby se evangelium šířilo do celého světa. Téma tohoto dne pro letošní rok „Je přece nemožné, abychom nemluvili o tom, co jsme viděli a slyšeli“ je pozváním pro každého z nás, abychom Boží lásku, kterou nosíme v srdci, předávali dál. Toto misijní povolání Ježíš adresuje všem, ale každému jinak. Misijní neděle je svátkem celosvětového společenství, ve kterém si navzájem vyměňujeme dary duchovní i materiální. Misijní neděle je nejsilnější celosvětovou solidaritou, kdy se v jeden den víc jak miliarda lidí v mnoha zemích světa modlí za společné dílo evangelizace.

(celý text jen např. zde: Dopis národního ředitele Papežských misijních děl k Misijní neděli 2021 /oddelovac/ Missio - Papežská misijní díla )

Vznik: 22.10.2021 20:26, Autor: rkoblizek, Titul: 726 'Dopis národního ředitele Papežských misijních děl k Misijní neděli 24. října 2021', Kategorie: aktuality |