Dotazník pro laiky k synodě o větší pravomoci místních církví, biskupů a laiků

V roce 2022 se biskupové univerzální katolické církve sejdou v Římě na synodě. Tématem bude synodalita, tedy kolik se toho má nadále řešit z Říma a nakolik můžou laici zasahovat do chodu svých farností.

Je to teda hafl otázek nejméně na 3/4 hodiny a je to jen v AJ nebo NJ. Některé otázky jsou dost podrobné, ale není nutné na vše odpovídat.

Ale zase to je jedinečná příležitost, jak svůj drobným hlásek nechat zaznít k těm, kdo se starají, aby naše církev byla nadále spasující.

Pokud si myslíte, že to má zůstat jak to je, že Duch sv. si to vše ohlídá i bez našich názorů, i tak má smysl ten dotazník vyplnit (a uvést do něj).

Vznik: 11.12.2020 11:00, Autor: rkoblizek, Titul: 673 'Dotazník pro laiky k synodě o větší pravomoci místních církví, biskupů a laiků', Kategorie: co_nas_zaujalo |