HC Vraníci přepsali dějiny slatiňanského hokeje

V sobotu 16. března proběhl na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou finálový den 9. ročníku Křesťanské amatérské hokejové ligy (www.kahl.cz). Zajímavý pro obyvatele našeho malebného městečka byl nejen tím, že se ho slatiňanští Vraníci jako stálý člen ligy zúčastnili, ale hlavně tím, že hráli finále.

Borci mužstva tvořeného pestrou směsicí chlapíků, jejichž dres zdobí na hrudi věž kostela sv. Martina a aueršperský kůň, zvedli nakonec po napínavém duelu s chrudimskými Klofany (4:0) nad hlavy pohár pro celkového vítěze ligy. Kdo by jej chtěl vidět na vlastní oči, tak bude celý rok k vidění v soukromém šipkařském klubu Stoplights ve Slatiňanech.

Ligu hrálo v této sezóně sedm mužstev a základní část se hrála dvoukolově každý s každým. Hráči, povětšinou s bydlištěm ve Slatiňanech, tím potvrdili letošní skvělou formu a po zisku poháru zakladatelů (pro vítěze základní části) korunovali celou sezónu. Po třetím místu z předloňské sezóny tak vystoupili poprvé na pomyslný vrchol.

Parta nadšenců s věkovým rozptylem 16 až 60 let, jelikož se ke svým tátům již mohli přidat i synové, kteří dovršili právě věkovou hranici šestnácti let, se pravidelně schází již několik let.

Můžeme tedy říci, že hokej ve Slatiňanech žije!

Vznik: 16.04.2019 21:44, Autor: martinh, Titul: 528 'HC Vraníci přepsali dějiny slatiňanského hokeje', Kategorie: aktuality |