Zpravodajské agentury se vesměs shodují na tom, že soudobí teroristé v západní Evropě pocházení z usazených přistěhovalců ze severní Afriky hlásících se k islámu (např. zde: https://archiv.ihned.cz/c1-65850350-utoci-teroriste-z-maroka-ale-v-boji-s-nimi-pomaha-marocka-rozvedka ). I když se hlásí k Daeši, tak v něm pravděpodobně nikdy nebyli. Jedná se spíš o lidi neúspěšné a frustrované, možná i rasově pronásledované většinovou společností "Klasický evropský džihádista je podle psychologů frustrovaný člověk, který se cítí dlouhodobě nedoceněný a v životě je také zpravidla velmi málo úspěšný," řekl nedávno v rozhovoru pro Aktuálně.cz bezpečnostní expert a důstojník generálního štábu české armády Otakar Foltýn."Připojením k džihádistům si pak zvyšuje sebevědomí, získává respekt a úctu jemu podobných. Takového − byť zvráceného − respektu by se tento člověk v normálním lidském společenství nikdy nedočkal," dodává Foltýn. (zdroj).

Vznik: 21.08.2017 12:39, Autor: rkoblizek, Titul: 381 'HN: V Evropě útočí teroristé z Maroka. V boji s nimi přitom pomáhá marocká rozvědka', Kategorie: uprchlici-faq-teroristi* |