společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Integrace muslimů do Evropy je předem odsouzena k nezdaru

Rád bych však nějakým přínosným způsobem přispěl k pochopení dějů, které kolem nás nyní probíhají. Nabízím vám proto čerstvý odkaz na jiný článek, který popisuje příčiny a možné následky současné imigrační vlny docela jasným jazykem (tedy srozumitelným alespoň pro mne).
Médium, které český překlad této analýzy přineslo, považuji za dostatečně seriozní zdroj na to, abych jej doporučil i vám, a najdete ho zde:

http://aeronet.cz/news/analyza-integrace-muslimu-do-evropy-je-predem-odsouzena-k-nezdaru-migranti-se-nikdy-nevzdaji-3-piliru-islamu/

Předem děkuji za případné ohlasy a přeji vám všem pohodové podzimní dny!

Vznik: 23.10.2015 10:18, Autor: martins, Titul: 119 'Integrace muslimů do Evropy je předem odsouzena k nezdaru', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem (za měsíc , týden , dnes , e)|

Komentáře

[5] rkoblizek 25.04.2016 08:49
anketa s lidmi, kteří k tomu mají co říci:
http://slatinany.farnost.cz/universum-je-integrace-muslimu-u-nas-realna.html
[4] rkoblizek 01.04.2016 08:21
Islám je v Evropě přítomný od 7.století - Historie přítomnosti v 60ti vteřinách včetně mapek (poněkud nadlehčeně, ale pravdivě) 2:30 - 3:30 zde: https://www.stream.cz/kanal-marysko/10009460-lekce-historie-pro-milose
[3] rkoblizek 19.03.2016 13:27
Tohle píšou lidé, kteří si vymýšlejí nepřítele, proti kterému nás pak budou chránit. Poslední byli komunisti, kteří nás ochránili před zlými kulaky a šlechtou a před ním pan Hitler, který nás chránil před proradnými židy... bez nich by naše země už dávno byla židovská, respektive feudální.... Hele, tohle ja tak absurdní, jako když budeš demonstrovat proti chřipce nebo mrazu. Chřipka, mráz i islám jsou tu. Lépe kdyby neexistovali. Ale nepomůže proti tomu jen nadávat a vykřikovat hesla "chřipku tu nechceme". Hledejme příčiny a ty řešme! Příčina chřipky je třeba špatné oblíkání, příčina islamizace je vymírání. Ostatní jsou jen kecy, které nic nezmění, maximálně rozpoutají další válku, nenávist a pomůžou k moci demagogům. Přečti si tohle, tohle nejsou jen vzdechy a hra na city, ale věcné zamyšlení na Tvé téma - http://slatinany.farnost.cz/komarek-zamysleni-nad-sirsimi-souvislostmi-strachu-z-islamu.html
[2] rkoblizek www 11.11.2015 22:18
historik Stříbrný v Universu 3/2015 vidí příčinu nedostatečné integrace imigrantů na Západě v tom, že se o ni Evropa prostě nestarala: "(...)řekněme si upřímně, že toto příslušníci intelektuální elity podcenili. Pozitivisticky předpokládali, že půjde o jakýsi přímočarý proces integrace do „vůdčí kultury“ a výsledkem bude automaticky multikulturní společnost. Čas, který na základě jasných pravidel měl být věnován citlivému srůstání nově příchozích s jejich exkluzivní etnicitou, kulturní i náboženskou odlišností a místní společností s demokratickou politickou kulturou, byl do značné míry promarněn. Teď jsme vystaveni traumatizující zkoušce, pro kterou bude Evropa muset mobilizovat všechny síly nejen ekonomické a technologické, ale především duchovní a mravní, aby ji zvládla.(...)"
[1] rkoblizek www 23.10.2015 10:21
1) taky se bojím muslimů a islámu, ale nemíním podporovat jejich démonizaci, která místo rozumu a lásky k bližnímu (kterým vděčíme za kulturu, kterou máme) aktivuje emoce, nenávist, strach.

2) proč v uvedeném článku nejsou žádná fakta, jen dohady, domněnky? Zvlášť u věcí, které já znám jinak (např. pilíře islámu jsem si myslel, že jsou jiné) by to bylo dobré. Vám(Tobě) nezáleží na tom, abyste hledal pravdu?

3) co je ten aeronet? Proč nemají žádný kontakt, žádná jména autorů, žádnou adresu, telefony? Když je něco anonymní, je to pro mě vždy nedůvěryhodné.

4) otázka nezní, jestli chceme nebo nechceme přijmout muslimy, ale co s nimi. My jim nezabráníme sem přicházet - my to ve skutečnosti chceme! Nevěříte? Přečtěte si článek od prof.Komárka už z jara, kdy se o imigrantech ještě nemluvilo (druhý email)

Bez uspokojivých odpovědí na tyto otázky je tento článek nedůvěryhodný a dost možná produktem ruské propagandy, což není chiméra - vizte např. http://www.clovekamedia.cz/konference/konference_2015_jaro.html,
Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: