Iz: popřej pohostinství bloudícím ubožákům

dneska se čte příznačné čtení:

1. čtení – Iz 58,7-10

Vyrazí tvé světlo jako zora.

Čtení z knihy proroka Izaiáše.

Toto praví Hospodin: „Lámej svůj chléb hladovému, popřej pohostinství bloudícím ubožákům; když vidíš nahého, obleč ho, neodmítej pomoc svému bližnímu. Tehdy vyrazí tvé světlo jak zora, tvá jizva se brzy zacelí. Před tebou půjde tvá spravedlnost a za tebou Boží sláva. Tehdy budeš volat, a Hospodin ti odpoví, křičet o pomoc, a on řekne: `Zde jsem!' Přestaneš-li utlačovat, ukazovat prstem, křivě mluvit, nasytíš-li svým chlebem hladového, ukojíš-li lačného, tehdy v temnotě vzejde tvé světlo, tvůj soumrak se stane poledním jasem.“

(zdroj)

Vznik: 09.02.2020 08:27, Autor: rkoblizek, Titul: 608 'Iz: popřej pohostinství bloudícím ubožákům', Kategorie: uprchlíci-informace-bible* |