společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

jak je možné, že máme peníze pro uprchlíky a ne pro české děti

Empatie vyvolaná xenofobií není empatie, ale racionalizace xenofobie.

Jsou to různé peníze: financování režie s příjmem uprchlíků jde z dotací EU a z daní, zatímco zdravotnictví a sociální systém jde ze zdravotního a sociálního pojištění (které má své velké problémy, které s uprchlíky vůbec nesouvisí).

Další nesmyslem je, že ač u nás pracuje legálně 500tis zahraničních pracovníků, těch 100 uprchlíků ročně, které naše země vezme, nesmí první rok pracovat (http://m.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/uprchlici-prichazejici-do-ceska-zde-nesmi-rok-pracovat-vlada-zvazuje-zmenu--1530848)

V ČR se zdvihla vlna odporu pomoci lidem z válkou či terorem postižených zemí, aby zároveň připomenula, že tu máme vlastní bezprizorné a potřebné. Není to nepochopitelné? Nikoliv, je to jen zajímavý paradox, který poukazuje na českou (středoevropskou) mentalitu zformovanou jednak přetrvávajícím pocitem, že nám bylo ublíženo, a jednak významně dlouhou dobou izolace od světa okolo, způsobenou jednak vývojem z 20. století a následným handicapem spočívajícím zejména v neschopnosti utvářet si obraz o světě jinak než z čistě vlastních, národních informačních zdrojů.

Více v http://www.blisty.cz/art/79318.html

Vznik: 06.10.2015 13:29, Autor: rkoblizek, Titul: 89 'jak je možné, že máme peníze pro uprchlíky a ne pro české děti', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem 147 (za měsíc 2, týden 1, dnes 1, e)|

Komentáře

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: