Jeden člověk šel z Jeruzaléma do Jericha

Lk 10,30-37

Jeden člověk šel z Jeruzaléma do Jericha. Šel sám. Cesta vedla opuštěnou krajinou. Stávalo se, že osamělí pocestní padala do rukou lupičů. Tak se stalo i tomuto poutníkovi. Lupiči jej přepadli, okradli, zbili a nechali tam ležet polomrtvého. Náhodou šel tou cestou kněz. Když zraněného uviděl, vyhnul se mu a nepomohl mu. Stejně se zachoval i levita, který tudy procházel o chvíli později. Teprve když šel kolem jeden Samařan, zastavil se u zraněného. Soucitně se nad ním sklonil, ošetřil mu rány a obvázal mu je. Pak jej posadil na svého mezka, zavezl do hostince a hostinskému zaplatil, aby zraněnému muži věnoval všechnu možnou péči. Řekl mu: „Postarej se o něj, a bude-li tě to stát víc, já ti to zaplatím, až se budu vracet.“ Ježíš se obrátil na zákoníka: „Co myslíš, kdo z těch tří byl bližním tomu člověku, kterého přepadli lupiči?“ Zákoník odpověděl: „Přece ten, který mu prokázal milosrdenství.“ Ježíš mu řekl: „Jdi a jednej také tak.“

Vznik: 23.10.2015 15:18, Autor: rkoblizek, Titul: 122 'Jeden člověk šel z Jeruzaléma do Jericha', Kategorie: uprchlíci-informace-bible* |