Jeden svět na školách - filmy na téma migrace

Zajímavé jsou třeba videa a filmy z kategorie migrace.

Např. v hodinovém filmu Můj džihád redaktor hledá odpověď na otázku, proč tisíce mladých evropanů odešlo bojovat za ISIS. Už jsou většinou mrtví. Co jim chybělo a jestli tam našli co hledali? Ptá se jejich rodičů, bývalých kamarádů, humanitárních dobrovolníků, imámů.

Jedna možná příčina je duchovní vyprázdnění a nezájem okolí, které nejen mladí západní muslimové, ale mladí v celé západní společnosti čím dál více často prožívají.

Další myšlenka byla, že Zaměření se na jediný pohled na svět (či víru či cokoliv jiného) může vést k radikalismu a netoleranci druhých. A to platí nejen pro muslimy, ale pro každou ideologii.

Vznik: 20.12.2020 19:47, Autor: rkoblizek, Titul: 672 'Jeden svět na školách - filmy na téma migrace', Kategorie: uprchlící-svědectví-eu* |