společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Když chce katolická církev pomáhat uprchlíkům, proč katolický patriarchát je proti?

Ukrajinský tzv.  Byzantský katolický patriarchát nemá s katolickou církví nic společného, snad jen to, že "žijí" z toho, že je k ní v opozici (podobně jako u nás Starokatolická církev). Takže není divu, spíš se dá očekávat, že budou v opozici. Jejich stránky jsou zde.

Ale uvádějí i nějaké argumenty a je férové si je projít: 

Pročetl jsem si to i proto, že se zajímám o ekumenu a fandím jednotě křesťanů i přes různé dogmatické rozdíly.
Dosud jsem se tedy zajímal spíš o západní křesťanství, protože z východní církve vlivem dlouhodobé nesvobody a cílené likvidace ze strany státu zbyly v duchovním ohledu jen trosky - na TV noe o ním byl zajímavý pořad, v případě zájmu vyhledám.
 
Nicméně tyto dokumenty mě tedy už jen jazykem nepřesvědčují, a když se podívám, co je zač ta Bizanská církev (https://cs.wikipedia.org/wiki/Byzantsk%C3%BD_katolick%C3%BD_patriarch%C3%A1t), tak mi to přijde, že než boží království a vůli Boží hledají boj za každou cenu, že si řeší nějaké své problémy s ŘKC. Jazyk mi až příliš připomíná rétoriku ruské propagandy (hezký pořad o ní je taky na webu, v případě zájmu vyhledám).
 
V Čechách máme také takovéhle odpadlíky, říká se jim "starokatolická církev", možná znáte.
 
Všiměte si, že ohledně uprchlíků tam nejsou žádná fakta, jen takové výkřiky zášti a nenávisti. Není tam řešení situace, jestli ty, co jsou tu, mame házet do moře, nebo obnovit koncentrační tábory nebo vozit do Turecka či vysadit v Egyptě?
 
Pokud by Vás to zajímalo, mám tu dokument zpochybňující katolické učení, řekl bych, na vyšší úrovni, od nějakého evangelikálního pastora. Je tedy anglicky, ještě jsem se jím celým neprokousal,a le vysvětluje to pěkně polopaticky, jak to mají. Také to mám tabulku asi 60 dogmatických "omylů" katolické církve, už ho mám asi do poloviny rozebraný, můžeme se na to podívat spolu.
 
Nejsem nadšen z muslímů v Evropě ale dělat z nich teroristy je demagogické a je to pohrdáním člověka a zavání to fašismem.
 
Obávám se,
že ani tito vzdoro-biskupové neznají reálnou situaci a nafujují ji.
 
V Evropě je teď asi 5% muslimů. Všichni uprchlíci jsou dohromady 1% obyvatelstva Evropy. Jsou z různých zemí... těžko si umím přestavit, jak těcht 5,8% evropy zislamizuje v nejbližší době evropu bez podpory většiny obyvatel, kteří vyznávají konzum.
V islámských zemích, pokud vím, je muslimů většina, třeba 80%.
 
My bychom se měli spíš zajímat o to, proč konzumisti opouštějí křesťanství, protože věřím, že většina lidí touží po duchovním rozměru a v lidové zbožnosti, kterou jim naše církve vesměs nabízejí, ho nenaplní.
Je dost možné, že víra žitá zásadně, bez kompromisů, a upřímně, jakou mnozí muslimové vyznávají, může být pro mnohé lidi unavené konzumem zajímavější, než vlažné křesťanství, a pak je tu riziko islamizace reálné.
 
Pro mě je tedy nejúčinnější nástroj proti islamizaci křesťanství. Žité v reálném životě, naplno, bez kompromisů. Nejen naoko a v neděli dopoledne a o vánocích.

Vznik: 23.09.2015 11:10, Autor: rkoblizek, Titul: 55 'Když chce katolická církev pomáhat uprchlíkům, proč katolický patriarchát je proti?', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem (za měsíc , týden , dnes , e)|

Komentáře

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: