kolega Eritreec

Včera jsem byl na pivu s bývalým kolegou, který k nám před lety přišel z Eritree. Vystudoval u nás stavební fakultu, má za ženu Češku a s ní 3 krásné děti.

Jeho nejstarší syn studuje vysokou školu, dcery jsou na gymplu. Jsem rád, že pro mne pracoval a že ho mohu považovat za kamaráda.

V mnohém jsou argumenty proti ekonomickým uprchklíků jistě pravdivé, ale jak říká Richard Rohr, není to celá pravda.

Výstižnou paralelu se zneužíváním bídy a nevědomosti uprchlíků na přelomu 19. a 20. století v USA popisuje s použitím historických faktů Martin Pollack v knize Americký císař. https://www.kosmas.cz/knihy/209001/americky-cisar/

Vznik: 09.10.2015 16:37, Autor: zdenekm, Titul: 98 'kolega Eritreec', Kategorie: uprchlící-svědectví-u-nás* |