společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Migrantskou vlnu do Evropy řídí USA

Že migrantskou vlnu do Evropy řídí USA říkal dokonce i jeden Němec.

K tomuhle se mi asi nepodaří sehnat žádný důkaz ani pro, ani proti.

Tak se aspoň zamysleme, komu mohou problémy s migranty v Evropě, sloužit, aby mu stálo za to, takovouhle věci organizovat (to určitě není jednoduchá a levná věc):

Historik praví: "Evropa (...) byla dějištěm obou ničivých válek a posléze se stala objektem mocenských her dvou supervelmocí (Ruska a USA). Ale nezapomínejme, Spojeným státům patří dík za garance svobody alespoň pro její západní polovinu." "Rozpad Sovětského svazu přinesl Spojeným státům exkluzivní dominantní roli, ale unipolární svět během dvaceti let dospěl do dalšího dramatického období. Dnes jsme opět, podobně jako před první světovou válkou, svědky geopolitických rivalit, jsme v situaci, která nemusí být zvládnuta."(rozhovor s historikem novodobých dějin Janem Stříbrným v Universu 3/2015, str. 13).

 

 1. USA: Jaký by tedy USA mohly mít zájem na rozložení Evropy? Mají tu základny, dohodu o vojenské spolupráci (NATO), obchodní smlouvy, bezvízový styk apod. To vše je teď v ohrožení. To prostě nedává smysl.
 2. Rusko: Rozložení Evropy by ale prospělo druhému uvedenému geopolitickému hráči, který teď má navíc nevyřešený vroubek na Krymu a odvedení pozornosti se mu velmi hodí. Dokonce jsem slyšel zprávu, že ruská tajná služba rozdává běžencům v Turecku (kterých tam je na 3miliony) náhodně stažené adresy lidí v EU z internetu s tím, že tihle lidé se o vás postarají. Zní to dost fantasticky, ale asi by to nebylo drahé a přitom účinné, takže to je pravděpodobné.
 3. Čína: Hodilo by se to možná i dalším hráčům - Čína, Indie - víc, než USA.
 4. ISIS: No, asi i onomu obávanému ISIS, ale to by byla fakt fraška, kdyby se moderní, integrovaná a civilizovaná 800-milionová Evropa rozložila vlivem desetimilionového nelegálního státečku (https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_State_of_Iraq_and_the_Levant)!
 5. EU: ještě existuje poněkud neuvěřitelný názor, že to organizuje samotná EU skrz nějaký úřad pro migraci v Ženevě - zde - no, ehm...
 6. anebo tahle migrantská vlna a nahromadění v Německu není centrálně organizované, ale prostě vzniklo souhrou okolností:
  1. více válek v regionu,
  2. neschopnost jižních zemí  EU tuto vlnu zastavit
  3. neochota většiny zemí v EU (včetně ČR) řešit společně azylovou politiku EU (s tím můžeme pomoci zde: http://slatinany.farnost.cz/dejte-vedet-politikum-co-si-myslite.html)

Vznik: 21.11.2015 21:47, Autor: rkoblizek, Titul: 174 'Migrantskou vlnu do Evropy řídí USA', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem (za měsíc , týden , dnes , e)|

Komentáře

[2] rkoblizek 09.02.2016 09:13
...nebo Rusové? "...tisíce vnitřních uprchlíků, kteří utíkají před intenzivním bombardováním režimních a ruských letounů nebo takzvaným Islámským státem..." z https://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/clovek-v-tisni-pomaha-v-syrii-200-000-lidi-mesicne-od-rijna-navic-pomohl-14-000-rodin-ktere-utikaji-pred-intenzivnim-bombardovanim
[1] rkoblizek www 10.12.2015 07:34
Prý to to dělají prostřednictvím NATO, tedy článek o našem členství: Také my jsme NATO! Aneb Top5 hloupostí z úst odpůrců konvoje…

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: