Na řecký ostrov Lesbos připlouvá denně 200-300 uprchlíků z Turecka

Možná by i naše země měla přestat blokovat a bojkotovat a jen kritizovat společný postup EU vůči ilegální migraci a měla by se aktivně účastnit projednávání reformy azylového systému s vlastní konstruktivní nabídkou solidárního přístupu, jak mimojiné tvrdí i zpráva diskusní a informačí sdružení českých státních a nestátních organizací (vláda, ministerstvo, neziskovky...) Národního konventu (více zde: https://www.narodnikonvent.eu/2018/03/28/doporuceni-budouci-podoba-migracni-politiky-eu/).

Zdá se totiž, že dohoda s Tureckem z roku 2016 přestává fungovat, jak plyne z následujícího svědectví:

"Turecko polevuje v hlídání hranice, zvyšuje se příchod uprchlíků na řecké ostrovy i přecházejících pevninskou hranici. Starosta Mytiléné na ostrově Lesbos nám potvrdil, že po mnoha měsících klidu, který zajistila „dohoda EU-Turecko“ z dubna 2016, se situace mění a denně připluje na pobřeží ostrova Lesbos 200-300 uprchlíků.  Pokud se jejich příliv nezastaví, hrozí opravdu kritická situace. Lidé na ostrově Lesbos jsou obětmi neschopnosti řecké a turecké vlády zabránit dalším nelegálním přechodům hranice. Ani pomoc Frontexu (Evropská pobřežní a pohraniční stráž) není zatím dostatečně efektivní."

(https://www.sojdrova.cz/zpravy/2018/04/mezi-migranty-jsou-tisice-nezaopatrenych-deti)

Vznik: 27.04.2018 18:05, Autor: rkoblizek, Titul: 455 'Na řecký ostrov Lesbos připlouvá denně 200-300 uprchlíků z Turecka', Kategorie: uprchlíci-informace* |