Nechovej proti svým krajanům zášť, ale miluj svého bližního jako sebe

starozákonní čtení z 23/2/2020 naznačuje, že bližní jsou víc krajané než cizinci

1. čtení – Lv 19,1-2.17-18

Miluj svého bližního jako sebe.

Čtení z třetí knihy Mojžíšovy.

Hospodin řekl Mojžíšovi: „Mluv k celému společenství izraelských synů a řekni jim: Buďte svatí, poněvadž já, Hospodin, váš Bůh, jsem svatý! K svému bratru neměj nenávist, ale otevřeně ho napomeň, aby ses kvůli němu neobtížil hříchem. Nemsti se, nechovej proti svým krajanům zášť, ale miluj svého bližního jako sebe. Já jsem Hospodin!“

Vznik: 20.04.2020 07:30, Autor: rkoblizek, Titul: 616 'Nechovej proti svým krajanům zášť, ale miluj svého bližního jako sebe', Kategorie: uprchlíci-informace-bible* |