společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Nedostatek místa jako alibi

Současná kapacita zařízení ministerstva vnitra, tedy uprchlických zařízení, je 700 lidí,“ stěžoval si ministr vnitra Milan Chovanec v prosinci loňského roku v odůvodnění, proč nelze přijmout vyšší počet syrských uprchlíků.

Jenže dřívější přístup České republiky k lidem, kteří prchali z míst válečných konfliktů, vypovídá o něčem jiném. V době válek v bývalé Jugoslávii zde bylo šestnáct uprchlických táborů a pobytových středisek a v nich 10 tisíc utečenců, z nichž mnozí byli muslimové. Stát si v případě nutnosti prostě ubytovací kapacity pronajal. 

I v případě válek v Kosovu, Čečensku či Afghánistánu Česká republika přijímala muslimské uprchlíky v poměrně velkém množství. Kupříkladu v době čečenské vlny (2001) zde žilo 18 tisíc uprchlíků. Již tehdy se přitom vědělo, že u většiny migrantů z míst ozbrojených konfliktů nejde o to, aby zde dostali azyl a následně se tu museli integrovat, ale o pomoc do doby, než se budou moci vrátit domů.

Takže jak je to s těmi kapacitami? Kam se poděly, že dnes nemůžeme přijmout 1300 Syřanů? A čím to je, že dříve muslimští uprchlíci tolik nevadili, zatímco dnes je odmítá i údajně sociálně zaměřená ČSSD? Že by prostě sociální demokraté „zokamurovatěli“ a zjistili, že co muslim, to terorista?

U nás přitom během dvaceti pěti polistopadových let žádný podobný problém ze strany uprchlých muslimů nebyl. Nebo je populismus ministra vnitra Chovance motivován něčím jiným? http://denikreferendum.cz/clanek/20574-pokrytectvi-jako-alibi-proti-uprchlikum 

Vznik: 17.09.2015 13:41, Autor: rkoblizek, Titul: 12 'Nedostatek místa jako alibi', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem 167 (za měsíc 3, týden 1, dnes 1, e)|

Komentáře

[3] rkoblizek www 08.01.2016 13:52
Statistiky podaných žádostí o azyl vůči vyhověným v ČR od 2000 do 2014 zde: https://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/casto-kladene-dotazy?gclid=CIzVpruemsoCFUuNGwoddMUP7g
[2] František Sobotka 25.10.2015 19:57
ad 1) Kolik cizinců můžeme přijmout maximálně - to záleží na nás a na těch cizincích. Na nás je, jak velké pochopení a soucit máme v srdci a na nich, kdo jsou. Poctivých lidí, co něco umějí, chtějí se naučit, jak tady žít, a mají toleranci jako hodnotu - klidně sto tisíc nebo milion. Lidi s asociálním chováním, netolerantní a neochotné respektovat zákony a zvyklosti naší země - asi žádného (ošetřit, dát mu najíst, napít a poslat zpátky). A teď hledej nějaké číslo....když je to kus od kusu jinak (u našince i cizince).ad 2) Co dělat, až bude kapacita naplněna? Tak trochu odlehčeně a s odstupem.... Je-li kapacita lodi naplněna a hrnou se další do lodi a hrozí potopení, buď se musí vyházet část těch, co na lodi už jsou nebo urazit pazoury těm, kteří se na loď snaží vyškrabat - třetí možnost je nechat je nastoupit a společně se potopit - proč ne, je to takové humánní...ale je fakt, že ti méně humánnější to naštěstí včas vyřeší tím, že ty více humánní nahážou do vody dřív, než se loď potopí - říká se tomu evoluce :-).
Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: