Neuvádějte nás do rozpaků a neohrožujte nás

Petice má ukázat lidem mimo ČR, Slovensko, Maďarsko a Polsko (V4 = vyšegradská čtyřka), že i zde existují lidé, kteří navzdory oficiální politické reprezentaci vidí v utečenecké vlně lidi v nouzi a jsou jim ochotni pomoci. Do rozpaků nás uvádí projevy našich vlád a ohrožené jsou podle signatářů hodnoty Evropy

(Já osobně těmi hodnotami rozumím např. úctu k člověku a bližnímu, pomoc slabším, že se nekastujeme, což bylo pracně vydobito za 2tisíce let ve společnostech, kde vládla touha po moci a majetku a plném břichu bez ohledu na druhé, přírodu, budoucí generace, rasismus, nacionalismus.)

Je směrována na vlády V4.

Nemám čas to překládat, tak aspoň co přeložil Google, srozumitelné to je:

My, občané a obyvatelé České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska (V4), vyzýváme naše vlády, aby respektovaly naši důstojnost a důstojnost lidí, kteří zaklepali na naše dveře, kteří prchají před nebezpečím a hledají lepší život. Nejsme neschopné, nezodpovědní a nelidští lidé, jak z nás naši politici dělají. Jsme unaveni sledováním, jak státíci V4 říkají světu, že naše země jsou neatraktivní, nehostinné míst pro lidi se pohybovat do a žít. Jsme dost naši politici hledají důvodů, "proč nemůžeme 'pomoci namísto jak se dívat na to, co můžeme a měli dělat. Jsme v rozpacích jejich zbabělých a skandálních prohlášení. Jsme zděšeni vidět plot postavený na jižní hranice a pasových kontrol regionu znovu zavedena na našich hranicích.Tento přístup se musí změnit! Uprchlíci jsou závislé na tom - a stejně tak i my.Centrální Evropané vědí, jaké to je žít za ploty a bojoval až do konce tohoto vyloučení. Bojovali jsme o členství v EU, a získat výhody schengenského systému. Nyní musíme bojovat na obranu EU a evropské hodnoty, které jsme podepsali až a které jsou ohroženy z přístupu našich politiků. Riskují své místo ve světě a všechny, které jsme získali v posledních 25 letech. Musíme se bránit důstojnost uprchlíků bránit naše vlastní.Patříme k nejvíce prosperující a demokratických zemích světa a naše vlády musí přestat chovat destruktivně a začít se chovat jako vlastenci, jako Evropané. Místo toho, aby šíření strachu a složení do minusu, musíme přijmout svůj díl odpovědnosti, které přicházejí s výhodami, které jsme těšit z bytí v EU a Schengenu. Musíme hrdí na síle našich hodnot, naší společnosti a naší schopnosti pomoci vypořádat se s největší evropské krize v nedávné doběProto požadujeme, aby vlády V4 přijít s jasným plánem. Tento plán se musí zavázat k:· Ochrana práv žadatelů o azyl a dodržování našich povinností;· Ochrany občanů, kteří pomáhají imigranty v tísni;· Ukončení strach mongering;· Zahájení konstruktivní dialog zakládají se na faktech a evropských hodnot;· Stává součástí evropské řešení, nejsou překážkou k tomu. Výzva, čelíme dnes, je srovnatelná s rokem 1989. Stejně jako tehdy, musíme být schopni podívat se sami sebe do očí v této rozhodující okamžik v naší historii.

Vznik: 30.09.2015 16:14, Autor: rkoblizek, Titul: 79 'Neuvádějte nás do rozpaků a neohrožujte nás', Kategorie: uprchlíci-petice* |