Články zařazené v kategorii "aktuality":

Týden pokání za hříchy proti nezletilým a zranitelným

Spolubratři v kněžské službě,

bratři a sestry v Kristu,

4. dubna 2019 uplyne sto let od smrti svatého Františka Marto, jednoho ze tří fatimských dětí, jimž se zjevovala Panna Maria. František, který zemřel v pouhých deseti letech, vynikal velkou duchovní silou a svatostí života, předloni byl stejnojmenným papežem svatořečen. Panna Maria si tyto děti vybrala pro jejich čistotu a upřímnost srdcí a vyzvala je, aby neustálou modlitbou Růžence a adorací před Nejsvětější Svátostí činili pokání za sebe a především za ostatní hříšníky, na usmíření urážek páchaných vůči Pánu Bohu.

Pod ochranou svatého Františka Marto a jeho rodné sestry svaté Hyacinty, tímto vyhlašuji v Královéhradecké diecézi týden pokání za hříchy, které právě čistotu a upřímnost srdcí zneužívají a těžce pošlapávají. Vyzývám všechny kněze, jáhny a věřící celé diecéze, aby od 5. neděle postní (7. dubna) do následující Květné neděle na tento úmysl pořádali smírčí adorace, společné modlitby Růžence, postili se a hledali další příležitosti, jak toto trápení Pánu odevzdat duchovně, jak poprosit o odpuštění a smíření, o nápravu a sílu hříchům na všech úrovních čelit.

Prosím, aby v každé farnosti vznikl plán, jak tento týden pokání prožít. Navážeme tímto na summit o ochraně nezletilých v Církvi, který krátce před začátkem postní doby svolal do Říma papež František. Postní doba je obdobím pokání, rozšiřme je tedy společně i o duchovní oběť za viny, kterým Církev nedokázala čelit nebo jim zabránit. Uvědomme si, že výzva papeže Františka nesměřuje k velkým slovům ani mediálním postojům. Míří k srdci každého kněze, zasvěcené osoby i laika, aby se svou modlitbou, postem i dalšími způsoby přičiňoval o Církev čistší, svatější a dokonalejší.

Všem Vám k tomuto úsilí ze srdce žehnám!

Váš

X Jan Vokál,

biskup královéhradecký

Dáno v Hradci Králové, ke dni 4. dubna 2019

Vítr znovu poškodil střechu kostela

Silný vítr minulý týden opět poškodil střechu kostela ze severní strany.

Nejvíce byla střecha rekonstruovaná za pátera Vidourka poškozena větrem v listopadu 2017.

19_03_09-strecha_kostela_poskozena_vetrem-01.JPG

19_03_09-strecha_kostela_poskozena_vetrem-02.JPG

19_03_09-strecha_kostela_poskozena_vetrem-03.JPG

Klášter je prodán, ale sestry zůstanou

Více zde.

Biskupský pastýřský list ke sbírce na hospic v Hořicích

18_09_23-pastyrsky_list_Vokal-1.gif

18_09_23-pastyrsky_list_Vokal-2.gif

Sbírka na farní altán

sbírka na altán

Zemřela sestra Ladislava z kláštera

Výzva České biskupské konference k nadcházejícím prezidentským volbám

Celý text výzvy je zde: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/180105biskupove-vyzyvaji-pojdme-k-nadchazejicim-prezidentskym-volbam

dokočnena oprava střechy kostela po vichřici Herwart

Pár fotek z opravy střechy kostela sv.Martina poškozené při vichřici 29/10/2017.

Opravu provedla firma Streko Chrudim, stála celkem ca. 70tis. vč. DPH (z toho 10tis. byl materiál). Teď se jedná s pojišťovnou o proplacení.

Děkujeme faráři a dalším za zajištění rychlé opravy již během pár dní.

Výzva ČBK k volbám

Výzva České biskupské konference k nadcházejícím volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je např. zde:

Motivační dopis z Charity před sbírkou

Dopis z Charity ke sbírce na Charitu v neděli 25.6.2017:

« | 1 2 3 4 5 6 7 | »