Pod lampou: Slovenští novináři o situaci v Maďarsku

Velmi doporučuji asi hodinový pořad Pod lampou z 18/9/2015 těsně po uzavření hranic Maďarska a Srbska  http://www.tyzden.sk/podlampou/26732/chceme-pomoct-alebo-sa-bojime/ kde mluví o stejné problematice Štefan Hríb s reportéry Andrejem Bánem a Janou Bučka, kteří se v dané oblasti dlouhodobě pohybují. Bán pracoval i v Člověku v nouzi.

Je to kultivovaný rozhovor bez snahy vnucovat jednoduchá řešení. Tohle bohužel v současné veřejné debatě o migrantech hodně postrádám.

Uprchlíci

Máme jako slovenský národ na to, abychom uprchlíky přijali jako lidi, kteří potřebují pomoc a nedělat z nich vyvrhely?

Jak být solidární a nebýt naivní?

Válka v Sýrii

Vznik: 24.10.2015 22:05, Autor: zdenekm, Titul: 133 'Pod lampou: Slovenští novináři o situaci v Maďarsku', Kategorie: uprchlíci-informace* |