Pomoci uprchlíkům je jedna z mála věcí, kterou můžeme ve skutečnosti dělat

Řešíme problémy na svém dvorku - jen podotýkám, že to je velmi respektující a racionální postoj - mnohem větší máme vliv na to, co se děje u nás.

A pak - opravdu si myslíme, že víme, jak vyřešit problémy v třetích zemích?

Umíme odstranit diktátory a nastolit tam mír?

Nebylo by pokrytecké tvrdit, že máme právo a povinnost zajistit pořádek ve třetích zemích?

Nebylo by pokrytecké říkat, že jim tam u nich chceme pomoct, když vlastně chceme pomoct hlavně sobě a vyřešit náš problém?

Už jsme se navíc jako Evropa vzdali koloniální politiky - kromě toho na koloniální politiku dávno nemáme populační přebytky (vojáky a kolonisty). Člověk může bojovat s tím, na co stačí.Nemusí pršet, když kape a kolik třešní tolik višní. Volit mezi menšími zly je vždycky nevděčné a někdo nám zcela určitě vynadá. Všem se nezavděčíš. Jen abychom nepadli do pasti zlu opravdu velkému (pramenícímu ze strachu, pýchy a nedůvěry v Boha).

Vznik: 25.10.2015 20:14, Autor: frantiseks, Titul: 135 'Pomoci uprchlíkům je jedna z mála věcí, kterou můžeme ve skutečnosti dělat', Kategorie: uprchlíci-pošleme-je-zpátky* |