pomoze v Iráku přes Člověka v tísni

Z emailu od Člověka v tísni z 20/8/2016:

Vážený pane Koblížku,
děkujeme za Vaši dosavadní přízeň.
Psala mi kolegyně z Duhoku, z naší irácké mise. Do oblastí osvobozených od Islámského státu se vrací lidé. Svěřila se mi, jak to na místě vypadá a jaké jsou její dojmy. Napadlo mě, že by její postřehy mohly zajímat i Vás.

Byla jsem včera dost v šoku. Lidé se tu vracejí do svých zničených domovů a  všude jsou miny.  Navíc přišli i o své živnosti a nemohli sklidit úrodu. Úplně mě mrazí při představě, co mají místní děti za sebou. Snažíme se aspoň zprovoznit školy, což se nám u prvních 12 podařilo. Už jsme pomohli víc jak 3 300 dětí vrátit se do školy.

Sedím teď v kanceláři jen 60 km od Mosulu a připravujeme pomoc pro uprchlíky z tohohle města a zároveň strašně moc chceme pokračovat v podpoře místních dětí na osvobozených územích. Na to samozřejmě potřebujeme peníze. Zkuste prosím napsat našim dárcům.

Kolik tady stojí pomoc:

200 Kč – deka pro navrátilce
300 Kč  – plachta na provizorní přístřeší
500 Kč  – psací potřeby a sešity pro 10 školáků
500 Kč  – základní kuchyňské náčiní pro jednu rodinu
1000 Kč – kamínka na vaření

Fakt bych chtěla, aby lidi přispívali. Je to tady tak hrozně třeba a taková spousta práce.

Z. D.

Podpořte prosím naše úsilí o pomoc lidem, kteří se Islámskému státu vzepřeli a staví se znovu na vlastní nohy. Přispějte na naši sbírku 92329232/0300 s Vaším variabilním symbolem 9676027848.

Pokud je to možné, přidejte se k naší sbírce ještě dnes. Pomoc využijeme maximálně účelně. Bude sloužit lidem, kteří si nepřejí nic jiného, než žít znovu v klidu ve svých domovech.

Pomáháme iráckým dětem s návratem do škol
Už jsme pomohli víc jak 3 300 dětí vrátit se do školy.

Pomáháme v oblastech osvobozených od Islámského státu.
Naše irácká mise v Duhoku.

Přepošlete také tento email rodině, přátelům a známým, ať se co nejvíce lidí dozví o situaci v Iráku.

Děkuji i za tým našich 20 pracovníků, kteří pomoc na místě organizují a o situaci nás informují.

Vznik: 20.08.2016 21:16, Autor: rkoblizek, Titul: 307 'pomoze v Iráku přes Člověka v tísni', Kategorie: uprchlíci-jak-pomoci* |