Prázdninová cestička k Bohu pro Android

Po postních kapkách přichází ještě vytuněnější aplikace do mobilu, která se bude snažit do našeho nabitého časového programu prostřednictvím mobilu protlačit trochu duchovna.

Aplikaci jsme vytvořili jako rozšíření Prázdninové cestičky k Bohu, která některé z vás provází už druhým rokem, a ta současná – prázdninová – vybízí k vytvoření prázdninového deníku. Informace o ní a pracovní list na prázdniny si můžete stáhnout na www.rodinnyzivot.cz pod záložkou Cestička k Bohu.
A mobilní aplikaci najdete na Google Play pod názvem Prázdninová cestička k Bohu - https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.hofirek.prazdniny2019
Co bude aplikace obsahovat?
MODLITBY
I když jsou prázdniny, nezapomínejte na Pána Boha. Můžete si vybrat z nabídky ranních a večerních modliteb či modliteb před jídlem. Také během prázdnin můžete prosit a děkovat za různé lidi nebo situace v životě, nabídneme vám několik variant. Možná se vám některé modlitby zalíbí a naučíte se je zpaměti.
HESLA PRO DĚTI A FOTOCITÁTY PRO RODIČE
Každý den do aplikace přibude nové heslo s obrázkem a krásná fotografie s citátem. Tyto myšlenky vás daným dnem mohou provázet a budete se k nim moci vracet.
PŘÍBĚHY PRO DĚTI
Na každý týden jsme pro vás připravili napínavý příběh ze života od spisovatele jáhna Josefa Janšty. Zobrazit si ho budete moci vždy v pondělí ráno.
NEDĚLE V RODINĚ
Může u vás začít hned v sobotu večer. Po 17 hodině už bude k dispozici úryvek evangelia z nadcházející neděle. K nedělnímu evangeliu v aplikaci najdete zajímavé zamyšlení, kvíz, komiks či omalovánku. Vše si můžete pročíst a připravit se tak na prožívání nedělní bohoslužby. Budete-li si něco chtít vytisknout, můžete si vše najít na stránkách www.kanan.cz.Rodičům může pomoci krátké zamyšlení P. Vojtěcha Kodeta k nedělnímu evangeliu.
MARIANKY
Jsou skupinky holek, které si za svůj vzor vybraly Pannu Marii, nazpívaly o ní krásné písně, které si samy složily. Každý druhý den se budete moci seznámit s novou melodií a textem. Věříme, že se vám písničky Marianek budou líbit jako nám a že si je rádi zazpíváte.
PRÁZDNINOVÝ DENÍK
Prázdniny budou trvat celé dva měsíce, jistě vás čeká spousta krásných zážitků a abyste na ně jen tak nezapomněli, zapisujte a kreslete si je do svého deníku. Určitě vás potěší, až se k nim budete během roku vracet a třeba i po letech vzpomínat na výlety či zážitky. Můžete vybrat zajímavý zápis vyfotit mobilem a fotku poslat přímo přes aplikaci. Hezké příspěvky zveřejníme v naší aplikaci.
NAŠE KOSTELY
Věříme, že během prázdnin se dostanete nejen do svého kostela, ale že navštívíte kostely v místech, kam pojedete na výlety, poutě nebo kde budete trávit dovolenou. Vyfoťte kostel, ve kterém jste byli na mši svaté, nebo jste se v něm alespoň pomodlili, a pošlete nám jeho venkovní fotografii také přes aplikaci. Kostel, který navštívíte, rádi ukážeme v aplikaci.
Příspěvky zaslané do Prázdninového deníku a Naše kostely zařadíme do soutěže.
Pokud vás nápad zaujal, zapojte se do Prázdninové cestičky k Bohu. Buď si vytiskněte Pracovní list a materiály z webu Centra pro rodinu nebo stahujte mobilní aplikaci z Google Play.
A MÁME JEŠTĚ JEDNU PROSBU. ROZEŠLETE TENTO E-MAIL SVÝM ZNÁMÝM - RODINÁM S DĚTMI, ABY SE O TÉTO AKTIVITĚ DOZVĚDĚLI A MOHLI SE ZAPOJIT. DĚKUJEME.
Přejeme vám, ať školní červnové dny rychle utečou a pak prožijete hezké dny odpočinku jako prázdninovou cestu k Bohu.
P. Petr Hofírek, Dolní Němčí
a Markéta Matlochová, Centrum pro rodinný život Olomouc

Vznik: 17.06.2019 21:43, Autor: rkoblizek, Titul: 547 'Prázdninová cestička k Bohu pro Android', Kategorie: co_nas_zaujalo |