společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^Pro mladé

Křesťanské katolické

Příspěvky v kategorii 'odkazy-mladez-katolicka':

Křesťanské nekatolické a ekumenické


Ve Slatinanech nefugnuji mladeznicka spolecenstvi, ktera by mlade lidi motivovala a vedla ke skutecnemu vztahu s Kristem. Sam jsem zkusenost s takovymi spolecenstvimi udelal a rad na ni vzpominam, i kdyz je mi lito, ze mi o tom nikdo nerekl o 5 ci 10 let driv. A proto bych je chtel nasim mladym maximalne zpristupnit, aby na tom byli lip. Objevi(te)-li nejaka dalsi, rad je sem pro nase mlade pridam - precijen kazdemu sedi trochu neco jineho, tak at je z ceho vybirat. 

My dospeli to mame jinak a tezko takove spolecenstvi nahradime. Podle mne je naivni predstava, ze mladym ke konverzi z detske viry staci chozeni v nedeli do kostela, do nabozenstvi, vecerni spolecna rodinna modlitba a obcas precist nejakou knizku. 

Konverze či růst víry je nutný. Max Kašparů ji v útlé a vtipné knížce Věroměr výstižně přirovnává k botám: 
"Víra, která byla vyhovující před několika roky, může být najednou malá a člověk ji cítí jako svírající, omezující nebo zbytečnou." (odstavec o botách zde, http://rkf.dc.podmokly.sweb.cz/ZzF/ZzF0505.pdf, celá knížka v naší knihovně nebo možná zde https://www.trhknih.cz/hledat?q=v%C4%9Brom%C4%9Br )

Vznik: 10.10.2015 21:08, Autor: rkoblizek, Titul: 161 'Pro mladé', Kategorie: odkazy, Shlédnutí­ celkem 202 (za měsíc 3, týden 1, dnes 1, e)|

Komentáře

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: