Probuď se, Čechie, svět a život jsou jinde!

Projev Angely Merkelové ke Dni uprchlíků a „lidí na cestě“ odhaluje povrchnost a hysteričnost českého veřejného diskursu. Odhaluje frustrovanou a nevyrovnanou společnost, plnou předsudků.

Společnost bez sebevědomí a sebereflexe, která se nejraději koupe v pocitu ublíženosti, místo aby hledala nové průniky do budoucnosti, která přichází a může nás nepříjemně překvapit.

Probuď se, Čechie, svět a život jsou jinde!

Článek Jak Angela Merkelová ‚ublížila‘ Čechii a ta pak sama sobě na irozhlas.cz

Vznik: 08.08.2018 06:11, Autor: milosp, Titul: 468 'Probuď se, Čechie, svět a život jsou jinde!', Kategorie: uprchlíci-strach* |