Psychiatr Peter Pöthe jezdí pravidelně pomáhat uprchlíkům. Každý další návrat je pro něj těžší. Situace se zhoršuje a on cítí stále větší pocit viny a beznaděje. V rozhovoru detailně popisuje otřesné podmínky v táborech a příběhy dětí, které jsou znásilňované, bité a vražděné. Vrací se zpět a připadá si ve své profesi vlastně neschopný, protože jejich situaci nedokáže změnit.

Odkaz

Podobné svědectvé je zde:

Lékaři bez hranic: Řecko upírá lékařskou péči vážně nemocným dětem z řad uprchlíků na Lesbosu

Řecká vláda v táboře Moria na ostrově Lesbos cíleně neposkytuje adekvátní zdravotní péči nejméně 140 dětem, které trpí chronickými, komplexními a život ohrožujícími nemocemi. Lékaři bez hranic ji proto vyzývají, aby se tomuto závažnému problému věnovala a nemocné děti evakuovala na řeckou pevninu, nebo do jiných zemí Evropské unie, kde se jim dostane náležité pomoci.

Nebo zde:

DVTV: Lékařka z řeckého tábora: Děti mají svrab. Ženy spí v plenách, bojí se znásilnění

Je to humanitární krize, lidé jsou unavení a mají psychické problémy, žijí v odpadcích. Je tam 30 sprch pro 19 tisíc lidí, musí tam propuknout epidemie, líčí lékařka Hana Pospíšilová, která jako dobrovolnice poskytuje péči obyvatelům uprchlických táborů na ostrově Lesbos. Místní mají pocit, že na to zůstali sami. Nechápu, proč EU nezajímá, kam peníze posílené do Řecka jdou, dodává.

Odkaz

Vznik: 17.02.2020 13:15, Autor: milosp, Titul: 609 'ProstorX: Psychiatr uprchlíků: Žijí ve výkalech a děti se zabíjejí, násilí v táborech roste, selhali jsme a budeme se tu mít zle', Kategorie: uprchlící-svědectví-eu* |