společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Saudská Arábie nabídla postavit v Německu mešity

Tuhle zprávu jsem dostal už poněkolikáté, dokonce i od jinak racionálních lidí, proto k ní zde otevírám diskusi - třeba viz. http://echo24.cz/a/wZf3q/postavime-200-mesit-pro-nemecko-saudska-arabie-nabizi-pomoc

Co nás na tom rozčiluje?

Většinou adresáti neuvedli důvod, proč mi ji poslali, tedy co je na té zprávě zaujalo. Mohlo by to být:

 1. Když ani Saudská Arábie - arabská země - uprchlíkům nechce ve skutečnosti pomoci, proč bychom měli my?
  - Na to je snad snadná odpověď: ať si arábie dělá co chce, my máme vlastní svědomí a vlastní hodnoty a těmi se budeme řídit; jasně, kdyby to oficiálně nabídlo Švýcarsko nebo Dánsko, bylo by to výžnější, ale to se zatím nestalo (:
 2. Arabská země pohrdá naší snahou pomoci a vysmívá se nám
  - to je účinná zbraň používaná už od školních let, někdy to děláme i v rodinách - bohužel: jestli neuděláš co chci, tak Tě ponížím, zesměšním. My se tu strháme na pomoc muslimům a jiní muslimové se nám smějí? Nejsme blbci (nikdo nechce být blbec - opět vzpomínka na dětství)? 
  Odpověď by měla být stejná: smějte se jak chcete, my máme vlastní svědomí a vlastní hodnoty.
  Navíc Saudská Arábie je Sunnitská (https://cs.wikipedia.org/wiki/Sa%C3%BAdsk%C3%A1_Ar%C3%A1bie), oběti ISIS jsou šíité. Takže už chápete, proč nepomáhají a uprchlíků vzali "pouze" 500tis a pouze neoficiálně (rodiny, ne stát)?
 3. "Racionalizace xenofobie" -
 4. Napadá vás jiný důvod, proč téhle zprávě věnovat pozornost?

Nakonec mám dojem, že to je jen kachna, že to není žádná oficiální nabídka. Že to napíše Libanonský deník má asi takovou váhu, jako že belgický deník napíše, že Česká rebublika bude dávat kojencům pivo místo mlíka.

v Rakousku vydali zákon, že se mešity na účet Saudské Arábie stavět nesmí

Nicméně podle biskupa Malého to je pravda a v Rakousku vydali zákon, že se mešity na účet Saudské Arábie stavět nesmí (http://slatinany.farnost.cz/index.php?mn_post=105)

Skutečnou hrozbou pro Západ jsou Saúdové

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/382096-the-independent-skutecnou-hrozbou-pro-zapad-jsou-saudove.html?source=FBS

(pravděpodobně inspirován tímto článkem: http://www.independent.co.uk/voices/the-evil-empire-of-saudi-arabia-is-the-west-s-real-enemy-a6669531.html)

Článek s nadějným nadpisem, avšak naprosto ubohým a demagogickým obsahem. Nejsem příznivec této země, tamní totalitní režim metodami podobný tomu komunistickému, je zavrženíhodný. Avšak démonizace nic nevyřeší, pouze vyvolá negativní emoce a nenávist.

Abych byl konkrétní:

Vadí vám taky, že není v S.Arábii, Číně či Rusku či Sýrii respoktována demokracie? Zamysleme se, co můžeme udělat "tady a teď".

Nemluvte, ale přistupnte k činu:

Vznik: 30.09.2015 08:53, Autor: rkoblizek, Titul: 77 'Saudská Arábie nabídla postavit v Německu mešity', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem 184 (za měsíc 10, týden 1, dnes 1, e)|

Komentáře

[1] rkoblizek www 27.11.2015 10:14
Podle Fouvriera je Saudská Arábie opravdu nedobrý dochovní vůdce a je lépe vytvářet vlastní muslimské autority: http://slatinany.farnost.cz/index.php?mn_post=185
Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: