Rozhovor pro rudé Právo zde: http://www.novinky.cz/domaci/403521-schwarzenberg-starosti-mne-delaji-spise-nase-prazdne-kostely-nez-jedna-plna-mesita.html

Nemusíme samozřejmě se vším souhlasit, ale jsou v něm určitě názory k zamyšlení.

K tématu je tam např.:

"Myslíte, že je Evropa vstřebala ke svému prospěchu? Nezadělala si pouze na problémy?

Kdybych dneska mávnutím čarovného proutku odstranil všechny Turky z Německa, všechny Pákistánce a Indy z Velké Británie, tak by se úplně propadl průmysl. V hospodářství by neměl kdo pracovat. Jeden rakouský politik mi řekl, že vývoj rakouského průmyslu bez lidí, kteří přišli především z Balkánu, by nikdy nebyl možný. Lidé se neradi dívají na přesná čísla."

"Když je rozptýlíte, jako to udělali Rakušané, tak tolik problémů není. Rakušané mají přitom na hlavu víc imigrantů než například Německo.

Kdysi mě pozvali na přednášku do malého štýrského městečka uprostřed hor. Ředitel mi ukázal místní školu. Ve třídě sedělo dvacet Afghánců a učili se německá řemesla.

"

Vznik: 15.05.2016 20:55, Autor: rkoblizek, Titul: 292 'Schwarzenberg: Starosti mně dělají spíše naše prázdné kostely než jedna plná mešita', Kategorie: uprchlící-svědectví-eu* |