so 10.9.2022 Hradec Králové: 2. Seminář o evangelizaci (nejen pro katechety)

Druhý Seminář o evangelizaci se spojí s Diecézním setkáním katechetů a na celou akci jsou tak zváni jak katecheté, tak všichni ostatní diecézané, kterým leží na srdci hlásání radostné zprávy a život podle evangelia.

Dopoledne proběhne přednáška Pavly Petráškové, národní koordinátorky charismatické obnovy, na téma „V moci Ducha“. V odpolední části si účastníci budou moci vybrat jeden z nabízených workshopů. Ty budou zaměřené jak na katechezi dětí, tak na evangelizaci "dovnitř" , tedy především uvnitř farnosti.

Workshopy pro katechezi dětí budou následující: „Jak podporovat v dětech dobrý vztah sám se sebou a s Bohem? Aneb učení zkušeností pomocí dramatické výchovy“, „Jak mluvit s dětmi, aby nám rozuměly“ a „Smrt – přirozená součást našeho života, ale jak s ní žít?“.

Mezi workshopy pro evangelizaci ve farnosti budou prezentovány Modlitby matek a Modlitby otců, mládež z kutnohorské farnosti představí způsob, jak může mládež ve farnosti pomáhat s pastorací dětí a posledním nabízeným workshopem bude debata s Pavlou Petráškovou (nejen) na téma hlavní přednášky.

Součástí Semináře bude mše svatá v poledne a na ni navazující oběd v restauraci Nového Adalbertina.

Akce se bude konat pod záštitou generálního vikáře Mons. Jana Paseky.

Vznik: 10.09.2012 06:31, Autor: rkoblizek, Titul: 771 'so 10.9.2022 Hradec Králové: 2. Seminář o evangelizaci (nejen pro katechety)', Kategorie: archiv-akce |