Pouť organizuje Sekulární františkánský řád, Kapucínské náměstí 303/5, BRNO, navazuje na tradici založenou v roce 1982.

Odkaz na plán poutě a odkazy na dopravní spojení z a do Slatiňan je zde: pdf-icon-mala-50x50.gif

Myšlenky poutě:

1/ aby v naší zemi – v této době byla rodným jazykem vzdávána čest Bohu a
přinášena mu oběť
2/ aby bylo vnášeno světlo víry do našich rodin, škol i pracovišť
3/ abychom žili slova evangelia v každodenním životě
4/ abychom si v našem národě vyprošovali kněžská a misijní povolání
5/ abychom si uvědomovali, že problémy slovanských národů a národů
východní Evropy jsou i v současné době obdobné a že je třeba řešit je v jednotě
mezi sebou a v jednotě s Kristem
6/ aby v duchu cyrilometodějské myšlenky tato společnost byla naplněna touhou
po míru a zejména po spolupráci mezi východem a západem

Proto ke cti sv. Cyrila a Metoděje a za rozšíření cyrilometodějské myšlenky u nás v Evropě i ve světě jsme přinášeli a dosud přinášíme touto poutí oběti:
1/ námahy /tj. vzdát se lenosti/
2/ času /obětovat 10 - 12 dní v roce na tento úmysl bez jakýchkoliv ale
3/ finanční /úhrada cestovních výloh/
A tak pod ochranou sv. Cyrila a Metoděje i dalších významných světců, sv. Vojtěcha, patrona pražské arcidiecéze, a sv. Františka z Assisi a zejména naší ochránkyně Panny Marie se každoročně vydáváme na pouť z Levého Hradce na Velehrad.
Možnost účasti na CMP je trojí:
1) Přímá - tj. putování buď na celé pouti, nebo jen na některých etapách.
2) Duchovní - tj. spoluúčast v den pouti za předpokladu, že účastník bude vše, tj. modlitby (mši sv.), utrpení, práci, obětovat na úmysly etapy CMP, a že se tento den bude modlit celý růženec na konkrétní úmysly (viz dále), a že si v tento den přečte alespoň část z Písma svatého Starého nebo Nového Zákona, která se vztahuje k myšlenkám příslušné etapy.
3) Finanční a hmotná - tj. že podpoří potřeby církve nebo přímo i poutníků svou prací, službou, pohoštěním, finančně, apod.

Historie Cyrilometodějských poutí 1982 - 2012 a pozvánka na letošní XXXI. ročník (sfr.cz)

Cyrilometodějská pouť z Levého Hradce na Velehrad - Wikipedie (wikipedia.org)

Aktuální foto z akce:

24_05_24-klaster_pout_cyrilometodejska_2024-spolecna_fotka-800px.webp

Vznik: 18.05.2014 11:22, Autor: marketak, Titul: 851 'so-ne 18.-19.5.2024: Cyrilometodějská pouť z Levého Hradce na Velehrad - 7. etapa Choltice - Slatiňany - Prosetín', Kategorie: archiv-akce |