společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Stop halal v řetězcích Billa

Dostali jste také email, tvdící, že "V řetězcích Billa začali s prodejem masa pro muslimy. Je označováno etiketou halal. Drůbež je popravena krutým islámským způsobem "halal" (zabití bez omráčení, zvíře je podříznuto a dlouze umírá, dokud nevykrvácí ) !!!!"?

Tak více k tomu naleznete zde: http://www.hoax.cz/hoax/stop-halal-v-retezcich-billa/ 

Cíl tohohle hoaxu je rozeštvávat lidi navzájem šířením strachu. A to mívá špatné konce:
Docela nedávno jeden muž v Německu pomocí slova zmanipuloval celou zemi plnou inteligentních lidí. Jen pouhou silou svého slova je vtáhl do světové války a další lidi přiměl k páchání příšerných násilných činů. Svým slovem v lidech probudil jejich strach a po celém světě se pak jako výbuch šířila vlna zabíjení a války. Lidé na celém světě ze začali vzájemně zabíjet, protože se jedni druhých báli.
(...) Lidská mysl je jako úrodná půda, do níž se neustále vysévají semínka. Těmi semínky jsou názory, myšlenky a představy. Když takové semínko - myšlenku vysejete, začne růst. Slovo je jako semínko a lidská mysl je neuvěřitelně plodná. Problém je, že je až příliš často plodná pro semena strachu. Každá lidská mysl je plodná pro taková semínka, pro jaké je připravena. (...) Hlitler vysel spoustu semínek strachu a ta vyrostla v ohromné rostliny hromadného ničení."
(Ruiz-Ctyri_dohody-12.mp3 5:45 - 7:55)
 
Nicméně je pravda, že různé kultury zabíjejí zvířata různě:
  • muslimové https://cs.wikipedia.org/wiki/Halal
  • velmi podobně to dělají židé https://cs.wikipedia.org/wiki/Ka%C5%A1rut (podle Starého zákona, který respektují i křesťané, tak bacha na ně:)
  • máte-li iluze o tom, že evropský přístup ke zvířatům je zásadně lepší, tan navrhuji navštívit nějakou hromadnou produkci masa, ideálně drůbežárnu (kde můžete v rámci lepšího seznámení se s provozem pomoci s vyndaváním utržených rozkládajících se pařátů, které se zasekly v klecích) nebo nějaký masokombinát, (ideálně v doprovodu někoho známého, kdo se tam vyzná - třeba když se čistí stroje od zbytků).

Vznik: 29.02.2016 11:57, Autor: rkoblizek, Titul: 242 'Stop halal v řetězcích Billa', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem (za měsíc , týden , dnes , e)|

Komentáře

[1] rkoblizek 02.03.2016 20:58
Další hoaxy jsou zde: http://slatinany.farnost.cz/hoaxy-o-migrantech.html
Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: