Svědectví pravoslavného mnicha z iráckého Mosulu

KŘESŤANÉ V IRÁKU NEMAJÍ BUDOUCNOST - říká Abuna Benjamin Shamoun ze Syrské pravoslavné církve, který navštívil Českou republiku, aby zde podal svědectví o situaci pronásledovaných křesťanů v Iráku. Říká o sobě: "Než jsem se stal mnichem, studoval jsem matematiku na mosulské univerzitě a teo logii na mosulském teologickém institutu. Po vstupu do kláštera jsem pokračoval tři roky ve studiu teologie v Egyptě, rok v Londýně a šest let jsem působil na dvou místech ve Švédsku. Kvůli řádění Islámského státu v Iráku jsem se rozhodl vrátit, abych mohl pomáhat křesťanským uprchlíkům. Patřím sice do kláštera sv. Matouše, ale v současné době se snažíme spolupracovat s organizacemi v křesťanské oblasti Ankawa na předměstí Erbílu v pomoci křesťanům. V klášteře sv. Matouše se staráme o čtyři tisíce křesťanů. Všichni jsou uprchlíky."

Celý článek v Res Claritatis MONITOR ročník XII., číslo 21 (http://rcmonitor.cz/download/MONITOR-2015-21.pdf) na str. 7-10. (V případě nedostupnosti napište o kopii správci stránek.)

uprchlíci v Erbílu na mši (foto převzato z uvedeného článku)

Vznik: 23.11.2015 08:24, Autor: jakubs, Titul: 176 'Svědectví pravoslavného mnicha z iráckého Mosulu', Kategorie: uprchlíci-proč-křesťané* |