Účty pro on-line sbírky pro farnost, papežská díla a biskupství

(citace dopisu z biskupství)

Bratři a sestry,

současná složitá a nelehká situace v souvislosti s šířením nového typu koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19 již má znatelné dopady i v oblasti ekonomiky a financí. Pro jednotlivé farnosti diecéze i pro Biskupství královéhradecké mají v rozpočtovém hospodaření zásadní význam kostelní sbírky. Vzhledem k přijatým opatřením s důsledkem neúčasti věřících na bohoslužbách dochází k propadu výběru kostelních sbírek. Sbírky znamenají zásadní příjem farností, z kterého jsou hrazeny provozní náklady (např. energie, služby) i opravy církevního majetku. Rovněž biskupství je ve svém rozpočtu závislé na výběru účelových sbírek – např. sbírky na plošné pojištění majetku diecéze, na bohoslovce a na ostatní potřeby diecéze. Biskupství královéhradecké je příjemcem výše vyjmenovaných účelových sbírek a hradí nemalé náklady v těchto oblastech, které převyšují i běžné objemy účelových sbírek.

Chceme dát možnost věřícím zaslat finanční prostředky bezhotovostní formou na příslušný účet farnosti nebo Biskupství královéhradeckého.

Čísla účtů:

1. Dary pro farnost Slatiňany – číslo účtu 1143628369/0800
  2. Dary pro farnost Žumberk – číslo účtu 1143624309/0800
  3. Dary pro Biskupství královéhradecké – číslo účtu 1006010044/5500

Pojištění kostelů a dalších církevních budov – variabilní symbol 726

Kněžský seminář a formace bohoslovců – variabilní symbol 222

Pastorační aktivity v diecézi – variabilní symbol 225

Církevní školství v diecézi – variabilní symbol 221

1. Možnost přispět bezhotovostní formou na ostatní účely na základě vyhlášených sbírek Diecézní katolické charitě a Papežskému misijnímu dílu

Diecézní charita – číslo účtu: 1006016622/5500, variabilní symbol 286

Papežská misijní díla – číslo účtu: 72540444/2700, variabilní symbol 10

Prosíme dárce o uvedení identifikace dárce při platbě ve „Zprávě pro příjemce“ ve tvaru „Dar na činnost – Nováková M.“ a o uvedení kompletní identifikace včetně adresy do e-mailové zprávy na adresu správce farnosti (v případě farnosti), nebo na adresu [email protected] v případě daru na účet biskupství.

Samozřejmě i nadále zůstává alternativní možnost v případě konání sbírek v kostelích přispět obvyklou formou.

V případě dotazů můžete kontaktovat pracovnice biskupství: Helenu Ryklovou ([email protected]), Ing. Andreu Peerovou ([email protected]) a Ing. Vlastu Musilovou ([email protected]).

Všem případným dárcům děkujeme.

Ing. Pavel Rathouský                                           Mons. Jan Paseka

ekonom diecéze                                                 generální vikář

Vznik: 06.02.2021 19:53, Autor: rkoblizek, Titul: 697 'Účty pro on-line sbírky pro farnost, papežská díla a biskupství', Kategorie: co_nas_zaujalo |