Universum: Čeští křesťané a uprchlíci

V čtvrtletníku České křesťanské akademie Universum vyšel zajímavý článek, který popisuje výsledky sociálního průzkumu názorů na uprchlíky mezi křesťany a nekřesťany v české společnosti.

Z článku vyjímám: "křesťané zastávají odlišný názor, než převládá ve společnosti. Lze proto říci, že ve věci přijetí uprchlíků tvoří kontrastní menšinu. Otázkou je, zda by se mokli stát i kreativní menšinou, která by k řešení uprchlické krize dokázala přistoupit zodpovědně a přitom inovativně. To znamená nacházet nová řešení, která by nesklouzávala do shora naznačených dvou extrémů („odmítače“ a sluníčkáři“), ale byla třetí — evangelijní — cestou"

Celá článek je v Univerzu a kdo ho nemá, tak jsem ho oskenoval sem, protože za to stojí.

Vznik: 10.04.2017 23:02, Autor: rkoblizek, Titul: 362 'Universum: Čeští křesťané a uprchlíci', Kategorie: uprchlící-svědectví-u-nás* |