(materiál pro děti z náboženství)

V italském Assisi otevřeli hrob Carla Acutise, Služebníka Božího, a jeho ostatky vystavili v chrámě pro veřejnou úctu. Jeho tělo bylo po otevření hrobky podle biskupa z Assisi zcela celistvé se všemi orgány, byť odpovídalo létům rozkladu, proto byla nutná částečná rekonstrukce. Italský chlapec, který byl známý svou oddaností Eucharistii a Panně Marii a zemřel v roce 2006 ve svých 15 letech na leukemii, bude totiž 10. října blahořečen.

Vznik: 11.10.2020 13:02, Autor: boguslawp, Titul: 665 'V italském Assisi vystavili tělo mladíka Carla Acutise, kterého v říjnu čeká blahořečení', Kategorie: co_nas_zaujalo |