V neděli 13.11. bude diecezní sbírka na katolická média

Sbírka na sdělovací prostředky proběhne 13. listopadu

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika:DOMÁCÍ
Datum publikace17. 10. 2022, 10.23

13. listopadu 2022 proběhne celorepubliková kostelní sbírka, jejíž výtěžek bude určen katolickým sdělovacím prostředkům. Jednotlivá média si mohou podat žádost o příspěvek z této sbírky do 9. prosince 2022.

Náhled
Foto: Pixabay

Sdělovací prostředky, ať už jsou to tištěná média, rádio, televize či internetové portály, tvoří nedílnou součást našich životů. Díky katolickým médiím jsme pravidelně informováni o dění v církvi doma či ve světě, ale jsou také významným evangelizačním a pastoračním nástrojem.

Česká biskupská konference proto vyhlašuje na 33. neděli v mezidobí, která letos připadá na 13. listopad, kostelní sbírku, jejíž výtěžek bude určen právě na sdělovací prostředky. Jednotlivá média si mohou podat žádost o příspěvek ze sbírky za splnění následujících podmínek:

• Jde o katolické médium s naddiecézním přesahem (tištěné či elektronické), které slouží k hlásání evangelia, katechezi či křesťanské výchově.
  • Žádost je směrována na Českou biskupskou konferenci na adresu:
    CSILic. Monika Klimentová, vedoucí tiskového střediska, Thákurova 3, 160 00 Praha 6
  • Žadatel o příspěvek poskytne i předpokládané využití prostředků formou konkrétního projektu; podmínkou pro podání žádosti o příspěvek ze sbírky v následujícím roce je vyúčtování předchozího příspěvku.
  • Žádost bude obsahovat doporučení biskupa s hlasovacím právem.
  • Žádost musí být doručena do 9. prosince 2022

O rozdělení výnosu sbírky rozhodne plenární zasedání ČBK, podklady pro rozhodnutí PZ ČBK připraví Stálá rada.

Texty výzvy, která by měla být čtena v závěru bohoslužeb v neděli 6. listopadu, i podmínek žádosti o příspěvek jsou v příloze.

Soubory ke stažení:

Žádost o příspěvek ze sbírky na media (velikost 161 KB)

Výzva ke sbírce na sdělovací prostředky (velikost 154 KB)

zdroj: Sbírka na sdělovací prostředky proběhne 13. listopadu - Církev.cz /oddelovac/ Zprávy (cirkev.cz)

Vznik: 05.11.2022 21:46, Autor: rkoblizek, Titul: 776 'V neděli 13.11. bude diecezní sbírka na katolická média', Kategorie: aktuality |