Viděl jsem syrský uprchlický tábor v Turecku

Viděl jsem syrský uprchlický tábor v Turecku. Šílené stanové město v poušti obehnané plotem a hlídané vojáky.Že lidé z těchto míst prchají je zcela na místě a naprosto pochopitelné.Myslím,že Turci se k uprchlíkům nechovají příliš dobře. Taktéž Kurdové jsou občany druhé kategorie.Bude to asi důvod proč většina syrských muslimů utíká z muslimské země do zemí z jejich pohledu bezvěreckých.Turecko je muslimská země a lidé tam odtud přesto utíkají.

Spíše se bojím deziluze uprchlíků,která by mohla vést pak k nesmyslné radikalizaci.

Deziluze může být způsobena malichernostmi,ale také kardinálními problémy. Například jazyková bariera,klimatický stres z našich chladných období,nemožnost sehnat práci v oboru, kterému se věnoval ten který člověk nucený odejít ze své země dříve,odloučení od rodiny a své kultury a bohužel mnoho dalších.Tam spatřuji dost vysoká rizika.
Turecko je muslimská země a lidé tam odtud přesto utíkají.Nerozumím tedy vyjednávání p.Merkelové s Erdoganem. Neumím však také odpovědět na otázku kolik je mezi těmito lidmi na útěku nasazeno bojovníků proti bezvěrcům,aby si to s námi vyřídili. Je to velmi těžká otázka. Je však jasné,že v každé skupině resp.národě je vždy určité procento psychopatů.Tedy by se dali očekávat i mezi uprchlíky. Obávám se tedy, pokud by se něco zlého přihodilo, byli by zde lidé kteří by jen řekli – vidíte já vám to říkal.A přitom vzpomeň na Fritzla,Brewika ad.Příslušníci “kulturních” národu,kterého když potkáš na ulici vůbec netušíš co jsou zač.Je velmi těžké se k těmto problémům vyjádřit,nemáme informace,media jako vždy pasou po senzacích a nevím,kde je pravda a kde jen subjektivní názor toho, kdo článek,reportáž píše.
Přál bych si, aby se muslimští uprchlíci,dokázali zařadit do společnosti v té které zemi. Bohužel zatím jsou prý zkušenosti např. z Holandska a UK jiné. Uvidíme tedy.

Vznik: 23.10.2015 10:39, Autor: karelm, Titul: 120 'Viděl jsem syrský uprchlický tábor v Turecku', Kategorie: uprchlíci-svědectví-dobrovolníci* |